Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

DRESDEN 1900 Museumsgastronomie GmbH
An der Frauenkirche 20
01067 Dresden

Tel.: +49-351-48-20-58-58 Buchung


E-Mail

Restauracja DRESDEN 1900

Daj się miło zaskoczyć – takie coś masz tylko w DRESDEN 1900!

Przenieśmy się zatem do klimatu Drezna z przełomu 19./20.w. Przeżywajmy z bliska okres między grynderstwem i secesją przyglądając się dokładniej „saksońskim wynalazkom”, słynnemu piwu z Radeberg oraz historii „Drezdeńskiego MPK”. Niech Państwa kulinarnie rozpieszczą konduktorzy i konduktorki naszą domową kuchnią saksońską ze wszystkimi jej specjalnościami.
 
Do wnętrza Dresden 1900 wchodzimy przez historyczną piwiarnię. Zielone kafelki secesyjne oraz ciepłe światło stylowych lamp ze szlifowanego szkła sprawiają, iż z łatwością odnajdujemy się w aurze Drezna sprzed 120 lat!

W Dresden 1900 historia ożywa!
 
Spacerując wzdłuż „Wallstraße“ mijamy ponad 100-letnie ławki tramwajowe oraz drezdeńskie wynalazki jak papierowy filtr do kawy lub podkładkę pod piwo, jakie stąd rozpoczęły ich triumfalny pochód naokoło świata. Każda odtwarzana tu kamienica otwiera nam nieco inne spojrzenie na okres ok. 1900r.
 
Na Wallstraße niech Państwo na chwilkę się zatrzymują, by rozkoszować się widokiem na „Postplatz koło 1900r.” W centrum podziwiać możemy pięknie odrestaurowaną „Helenę”z 1898r. – mowa tu jest o najstarszym zachowanym do dziś wagonie tramwajowym Drezna: to super miejsce do spożywania posiłku. Nie dość, że wagon ten spogląda na 120-letnią historię, ponad to przez 30 lat był on symbolem kultowej knajpy „Linia6“ pod kierownictwem Karla-Heinza Bellmanna. Była ona jedną z najsłynniejszych knajp na terenie byłego NRD.
 
W słynnym kąciku „Linia 6“ znajdują Państwo legendarną kolekcję czapek Bellmanna oraz część osób VIP-owych wystawianych na ściankach zdjęciowych „Linii 6”. Kto się chce spotkać z Karl-Heinzem Bellmannem na żywo, ten w każdą środę ma na to okazję – cotygodniowa impreza się nazywa „Sächs nach Sächs”.
 
Następnie docieramy do „Gambrinusstuben“, gdzie rzucać okiem możemy do pięknie zalanej światłem dziennym kuchni na Rynku; tu dla Państwa z miłością przygotowywane są zarówno saksońskie przysmaki jak i nowoczesne potrawy kuchni niemieckiej.

Dla uroczystości i jubileuszy: Przechadzając się dalej po restauracji mijamy po prawej stronie „Zameczek pod lasem miejskim“ (Stadtwaldschlösschen) – jedną z najsłynniejszych restauracji na ówczesnym Placu Pocztowym. Jak za dawnych lat zaprasza on Państwa i dziś na wszelakie rodzaje imprez do 100 osób. Wyposażony w liczne detale secesji, oryginalne zdjęcia i eksponaty nt drezdeńskich tramwajów oraz browaru w Radeberg, pomieszczenie to zapewnia idealne warunki na uroczystości jak św. komunie, okrągłe urodziny, złote wesele lub inne. Uwieńczona każda impreza owszem zostanie domowymi przysmakami lub zamówionym bufetem oraz częściami naszego programu rozrywkowego, który ustalony może być zgodnie z Państwa życzeniem.
 
Dla grup: od 20 do 200 osób Państwo do wyboru mają różne 2- i 3-daniowe menu od 20,50 € od osoby.
 
Szczególnym i wyszukanym przeżyciem to „Kuchnia babci” (Omas Küche). Do 30 osób może samemu przykładać rękę i razem z naszym szefem wcielać się w rolę kucharza szykując w ten sposób specjalne przysmaki kuchni saksońskiej jak za dawnych lat – stąd nazwa „Omas Küche”.
 
Dla dzieci: Zaraz obok naszych najmłodszych gości wita strefa gier i zabaw: szczególną atrakcją jest tu tor szklanych mamurek – zresztą typowa zabawka dziecięca sprzed 120 lat! A więc spokój i relaks podczas wycieczki gwarantowane są dla wszystkich, a także dzieciaki ze zdziwieniem patrzą na zabawki, jakimi ich rówieśnicy się bawili ok. 1900r.
 
W dniach brunchu dzieci w wieku od 7 – 12 lat płacą tylko połowę ceny, a dzieci do lat 6 jedzą nieodpłatnie.
 
Zalety naszej restauracji w skrócie:
  • przyjazna dla rodzin
  • przyjazna dla dzieci
  • bez barier
  • prowadzimy specjalne oferty dla grup, dla touroperatorów oraz grup autokarowych
©

Lokalizacja

Lokalizacja


położenie
Restauracja DRESDEN 1900 położona jest w samym sercu starego miasta w bezpośrednim sąsiedztwie słynnego Kościoła NMP (Frauenkirche). Otoczona ogrodem piwnym zaprasza ona zwłaszcza latem do spędzania miłych chwil z fantastycznym widokiem na zrekonstruowaną zabudową Nowego Targu.
 
Zaraz koło Nowego Targu znajduje się przystanek“ Altmarkt“, gdzie dojeżdżamy tramwajami nr 1,2 oraz 4. Dobrą alternatywą jest także przystanek „Pirnaischer Platz“. Tu kursują tramwaje nr 1, 2, 3, 4, 7, 12 oraz linie autobusowe nr 62 i 75.
 
dojazd samochodem:
Samochodem kierujemy się autostradą A14/A4 do zjazdu Dresden-Altstadt. Następnie korzystamy z drogi krajowej B6 do centrum miasta. Na skrzyżowaniu B6/Weißeritzstraße skręcamy w lewo kierując się na Devrientstraße. Na Bernhardt von Lindenau Platz odbijamy w lewą stronę i jedziemy aż do drogi nadrzecznej. Kierujemy się teraz wzdłuż taras widokowych do Hasenberg, gdzie skręcamy w prawo. Potem należy ponownie kierować się w prawo w Akademiestraße. Na skrzyżowaniu Rampische Straße widzą Państwo po lewej stronie parking Schießgasse; jadąc Rampische Straße także korzystać możemy z dojazdu do podziemnego parkingu Neumarkt.
 
dojazd parowcem kołowym:
Z parowca wysiadamy na przystani Terrassenufer i idziemy Münzgasse w kierunku Kościoła NMP (Frauenkirche). Idąc prosto przy samym kościele po jego lewej stronie docieramy do restauracji DRESDEN 1900.
 

Godziny otwarcia:

 
 Codzienne godziny otwarcia:  Pon. – Sob. 08:00 – 22:00
 Niedz. 09:00 – 22:00
 Czynna kuchnia:  całodobowo  
 śniadanie á la carte – Pon. – Niedz. godz. 08:00 – 11:00
 Brunch niedzielny (zob. także na stronie www)