Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Traditionsbahn Radebeul e.V.
Lößnitzgrundstraße 46-48
01445 Radebeul

Tel.: +49-351-79-69-62-77
Fax: +49-351-79696274


E-Mail

Imprezy

more events


Zuckertütenexpress für Erstklässler

03.08.2024


Schmalspurbahn-Festival 140 Jahre Lößnitzgrundbahn

14.09.2024 - 15.09.2024

Opis

Radebeul Ost – Moritzburg – Radeburg

O tym, co Karl May i kolej parowa mają wspólnego…

W Radebeul żył i pracował Karl May ,słynny jak i genialny autor licznych powieści podróżniczych i przygodowych. W samym mieście i jego okolicach  podczas długich spacerów autor czerpał inspirację i pomysły dla przeżyć i przygód jego bohaterów Old Shatterhand i Winnetou. Kiedy on w roku 1895 przybył do Radebeul, kolejka Lößnitztalbahn już jeździła. Ponoć on częstokrotnie korzystał z przejazdów kolejki wybierając się na wyprawy i wycieczki. W jego domu mieszkalnym nieopodal trasy kolejki dziś umieszczano muzeum w jego imieniu. Nic dziwnego więc, że na kolejce każdego roku w maju góruje „May”. Wtedy Radebeul zawsze świętuje w odpowiedni sposób poetę i jego bohaterów dużą uroczystością, kiedy podziwiać na żywo też możemy specjalny skład kolejki o nazwie „Santa-Fe”.
W 1975r. założono Towarzystwo Traditionsbahn Radebeul. Tym samym jest on najstarszym  towarzystwem miłośników kolei na terenie Saksonii. Jego głównym zadaniem jest  zachowanie tradycji kolejki Lößnitzgrundbahn. Na takim tle od samego początku regularnie organizowane są przejazdy historycznymi pojazdami. Na tych pociągach Państwo mogą poczuć się przenoszeni w czasy Królewsko – Saksońskiej Kolei Państwowej. Tutejszy historyczne skład obserwować możemy parokrotnie w roku, na Wielkanoc, z okazji festyn Karla Maya w maju, kiedy pociąg „w realu” napadnięty zostaje przez kowbojów – i oczywiście też w okresie adwentowym z okazji „przejażdżek mikołajowych”.
Jeśliby Państwu chcieli podróżować jak za czasów naszych dziadków, to serdecznie zapraszamy na jeden z przejazdów specjalnych naszego towarzystwa na trasie Lößnitzgrundbahn z Radebeul do Radeburg.
 

Timetable

©

Trasa

trasa Lößnitzgrundbahn

lokalizacja

Lößnitzgrundbahn startuje na stacji Radebeul Wschód u bram Drezna na jego północnym zachodzie. Linie potem nieustannie się wspina po dolinie Lößnitz, przekracza rozległy staw koło Dippelsdorf. Potem tory prowadzą przez Moritzburg do stacji docelowej Radeburg.

dojazd autobusem & koleją

Do kolejki docieramy wygodnie kolejką miejską (S-Bahnem), gdyż stacja Radebeul Wschód (Ost) odpowiednio komunikowana jest z rozkładem kolejki. Oprócz tego wybierać się tu możemy z centrum Drezna tramwajem nr 4. Wysiadając na przystanku Landesbühnen docieramy na przystanek kolejki o nazwie Weißes Roß. Dalsze informacje o rozkładach pociągów jak i tramwajów otrzymują Państwo internetowo pod linkiem Związku Komunikacyjnego Łaba Górna (Verkehrsverbund Oberelbe VVO).  https://www.vvo-online.de/de

dojazd samochodem

Również samochodem wygodnie dojeżdżamy autostradą A4 do Radebeul lub też autostradą A13. Korzystamy wtedy z wyjazdu Radeburg.
 

przebieg trasy

 

©
©
©

Godziny otwarcia:

Tradycyjny skład Radebeul kursuje w określonych terminach.

 

Cennik biletów:

Wyciąg z tabeli taryfowej.

Łatwa jazda od Radebeul

od Radebeul Moritzburg Radeburg
Dorosłych 10,00 € 12,00 €
Dziecko
6 do 14 lat
5,00 € 6,00 €

Podróż od Radebeul

od Radebeul Moritzburg Radeburg
Dorosłych 16,00 € 20,00 €
Dziecko
6 do 14 lat
8,00 € 10,00 €