Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Verkehrsverbund
Oberelbe (VVO) GmbH
Leipziger Straße 120
01127 Dresden

Tel.:
Fax: +49-351-8526541


E-Mail

Opis

Jeden bilet – a jechać wszystkim, co jedzie …

Nie ma nic prostszego niż podróżowanie koleją lub autobusem w regionie Górnej Laby! Na obszarze związku komunikacji Górna Łaba (VVO) jeden bilet uznawany jest na całą podróż we wszystkich środkach transportu: w kolei podmiejskiej, autobusie, tramwaju i na prawie każdym promie. Szczególnie idealnym rozwiązaniem są bilety jednodniowe, które istnieją w różnych wersjach: dla osób indywidualnych, dla rodzin oraz małych grup do 5 osób.
Główną arterią po obszarze VVO jest linia 1 kolejki podmiejskiej, która łączy Szwajcarię Saksońską z Dreznem i Miśnią. Wiele atrakcji i zabytków SAKSOŃSKIEGO SZLAKU PAROWOZÓW leży wzdłuż tejże trasy. Wielu przystanków kolejki miejskiej jest skomunikowanych również do innych miejscowości regionu.
Nieraz sama podróż już jest atrakcją w sobie: takim przeżyciem niewątpliwie jest przejazd koleją po trasie Saksońsko-Czeskiego Semmeringu. Odcinek między Bad Schandau i Sebnitz uważany jest za jeden z najładniejszych krajobrazowo tras kolejowych w Niemczech. Trasa prowadzi przez 7 tuneli przekraczając jednocześnie 28 razy rzeczkę Sebnitz. Możliwość dosiadania się mamy w Bad Schandau oraz Pirna.
Z miejscowości Heidenau wiją się tory Müglitztalbahn do kurortu Altenberg we Wschodnich Rudawach; nazwa linii wywodzi się od rzeczki Müglitz. W obrębie ważności biletu VVO znajduje się cały szereg historycznych atrakcji, które wchodzą w skład SAKSOŃSKIEGO SZLAKU PAROWOZÓW jak np. koleje linowe w Dreźnie, koleje wąskotorowe Weißeritztalbahn oraz Lößnitzgrundbahn u bram Drezna oraz historyczny tramwaj Kirnitzschtalbahn .
Nowością oferty zawartej w bilecie jest krótkie oprowadzane zwiedzanie Miśni, wschodzimy do manufaktury słynnej miśnieńskiej porcelany, zwiedzamy stare miasto wzgórze tumskie wraz z katedrą.
Całkiem odmiennej perspektywy użycza nam rejs na pokładzie parowca; przepływając po przełomie Łaby z nieco innej perspektywy dostrzegamy osobliwości i walory krajobrazowe między Szwajcarią Saksońską i Miśnią.

Öffnungszeiten:

Biuro obsługi klienta VVO na Leipziger Str. w Dreźnie otwarte jest od poniedziałku do soboty. 

Poniedziałek - Piątek
Godz. 09.00-18.00

Sobota
Godz. 09.00-16.00


Porad telefonicznych udzielamy:
Poniedziałek - Piątek
Godz.07.00 - 19.00

Sobota, Niedziela oraz wszystkie Święta
Godz.08.00-19.00