Szukam partnera




SZUKAM REGIONU

Kontakt

Karl-May-Museum Radebeul
Karl-May-Straße 5
01445 Radebeul

Tel.: +49-351-8373010
Fax: +49-351-8373055


E-Mail

Opis

Dwa światy – jedno przeżycie

Nieopodal dworca Radebeul Ost znajduje się słynne Muzeum Karla Maya, który przedstawia nam dwa fascynujące świata. Chodzi po pierwsze o „Villa Baerenfett” (Willa Tłuszczu Niedźwiedziego) – to dom z bali w stylu dzikiego zachodu, w którym umieszczono jedyną w Europie wystawę nt. kultury i życia Indian w Ameryce Północnej.
Możemy tu podziwiać ponad 800 eksponatów etnologicznych pochodzących z 18. oraz 19. w jak np. czuby orli, tomahawki, mokasyny, figury Indian naturalnej wielkości jak i malowidło słynnej bitwy nad Little Bighorn.
Po drugie Państwa zapraszamy do Willi „Shatterhand” – mowa o domu mieszkalnym Karla Maya, w którym odkrywamy świat jego bujnej fantazji na przykładzie autentycznych przedmiotów. Największe na nas wrażenie chyba robią strzelby myśliwskie Indian: srebrny karabin, karabin myśliwski na niedźwiedzia oraz karabin typu Henry. Wyposażona w orientalne meble pracownia Karla Maya, drogocenna biblioteka oraz salonik do przyjęcia gości unaoczniają zwiedzającym w żywy sposób świat i twórczość autora. Należy pamiętać o tym, iż Karl May jest tym niemieckim autorem powieści przygodowych, który się szczyci największą poczytnością. Zbiory wzbogacają w dodatku dzieła sławnego artysty Sascha Schneider.

 

Godziny otwarcia:

Przez cały rok od wtorku do niedzieli 10.00 – 18.00.
W poniedziałki muzeum jest zamknięte (oprócz świąt padających na poniedziałki)

Ostatnie wejście: 30 minut przed zamknięciem!

 

Eintrittspreise::


Normalna: 9,00 € / Obniżona: 7,00 €
Dzieci: 3,00 € / Rodzina: 20,00 €