Szukam partneraSAKSOSKI SZLAK PAROWOZÓW

Tylko w Saksonii ...
... na co dzień i o każdej porze roku podróżować Państwo mogą po różnych zakątkach tego krajobrazowo urokliwego landu związkowego. Po obu stronach szlaku kolejowego stykamy się z ogromem atrakcji: sztuka i kultura towarzyszą nam na każdym kroku, otacza nas aura tradycyjnego rzemiosła o światowej renomie; do wypoczynku zachęcają nas oferty SPA najwyższej jakości. Ci jednak, którzy wolą aktywnie spędzać ich wolny czas, również wychodzą na swoje, bo przez cały rok korzystać mogą z rozbudowanej sieci oznaczonych szlaków turystycznych i rowerowych. W żadnym innym regionie Niemiec nie spotykamy się z taką obfitością zabytków technicznych, atrakcji oraz zabytków kultury i przyrody jednocześnie. Co do samego kolejnictwa wystarczy nadmienić, że tylko w Saksonii kursuje planowo na co dzień pięć kolei wąskotorowych, a pośród tych cztery pod parą …

Dla wszystkich głodnych niecodziennych przeżyć gości SAKSOŃSKI SZLAK PAROWOZÓW jako szlak turystyczny jest czymś więcej niż tylko sieciowy rozkład jazdy pociągów; przedstawiane tutaj Państwu są opcje noclegowe w stylowej aurze, rozkoszna gastronomia jak i przeżycia dla całej Pańskiej rodziny. Od wrzosowiska koło Bad Muskau aż do grzbietu Rudaw koło Fichtelberg jako ważnego regionu narciarskiego, od zamku barokowego Moritzburg pod Dreznem aż po Góry Żytawskie – SAKSOŃSKI SZLAK PAROWOZÓW łączy wszystkie atrakcje tego wyjątkowego regionu urlopowego. Od roku 2010 SAKSOŃSKI SZLAK PAROWOZÓW ściśle współpracuje z aktywnym gronem liczącym powyżej 180 partnerów.

Dzięki rozpoczętej w 2013r. ścisłej kooperacji z ponadregionalną siecią NOSTALGIA KOLEJOWA NIEMCY osiągnięto wówczas zarówno większy zasięg działalności jak i większy oddźwięk wśród zainteresowanych.

Niech i Państwo dadzą się skusić korzystać z ofert SAKOŃSKIEGO SZLAKU PAROWOZÓW! Chyba najwyższa pora, byście Państwo zaczęli odkrywać krainę parowozów!