Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Schlösser und Gärten Dresden
Geschäftsstelle Großer Garten
Kavaliershaus G, Hauptallee 10
01219 Dresden
Dresden

Tel.: +49-351-4456795
Fax: +49-351-4456799


E-Mail

Imprezy

more events


Dampflokeinsatz Parkeisenbahn Dresden

13.07.2024 - 14.07.2024


Dampflokeinsatz Parkeisenbahn Dresden

20.07.2024 - 21.07.2024

Opis

Dresden Straßburger Platz – Zoo – Carolasee – Palaisteich – Zoo

Kolejką Parkową po parku Grosser Garten

Drezdeński park Grosser Garten (Duży Ogród) jest nieprzeciętną syntezą sztuki barokowej składającą się z architektury, projektowania krajobrazu oraz sztuki pięknej; służył mieszkańcom miasta jako teren rekreacyjny. Położony pośród centrum miasta stanowi istną oazę wypoczynku; głównymi jego atrakcjami to stary drzewostan, rozległe obszary trawnikowe, teatr lalek, pałac letni, duża scena plenerowa oraz liczne kawiarnie i restauracyjki. Szczególnym przeżyciem dla zwiedzających  niewątpliwie jest 30-minutowa przejażdżka miniaturowymi pociągami kolejki parkowej. Jej rozstaw toru wynosi 381 mm, a obsługiwana przeważnie jest przez dzieci i młodzież.
Pierwsza taka kolejka miniaturowa w Dreźnie jeździła w 1930 r., gdy odbyła się tu słynna w owych latach wystawa higieny. Powstała znów w roku 1950 jako już nieodłączny składnik parku z dużym i małym kursem. Pierwotny plan przewidział, by kolejka krążyła po parku tylko przez rok; jednak cieszyła się ona tak ogromną frekwencją, że nie przestała już  kursować do dziś dnia. Kolejka startuje na Strassburger Platz blisko Szklanej Manufaktury i jeździ aż do Ogrodu Zoologicznego, do Letniego Pałacu oraz sceny plenerowej. Zapraszamy przede wszystkim Państwa dzieci na przejażdżkę  podczas następnej wizyty w Dreźnie.
 

Timetable

Lokalizacja i dojazd

Lokalizacja i dojazd Parkeisenbahn Dresden

Lokalizacja

Kolejka parkowa Drezna mieści się w parku Grosser Garten na wschód od centrum miasta.

Dojazd autobusem i tramwajem

Na stację Carolasee Kolejki Parkowy docieramy kolejką podmiejską z przystanku Dresden-Strehlen; idziemy małym spacerkiem wzdłuż Oskarstrasse mijając po drodze Carolaschlösschen (zameczek Caroli). Poza tym dojeżdżać do parku możemy tramwajem i autobusem drezdeńskiego MPK.

Dojazd samochodem

Ze wszystkich zjazdów A4 jedziemy do centrum miasta. Kierujemy się nieco na wschód przez Grunauer Strasse do Strassburger Platz. Koło Szklanej Manufaktury znajdują Państwo dworzec kolejki parkowej.

Dworce

Am Straßburger Platz, Zoo, Carolasee, Karcherallee, Palaisteich

 

©

Godziny otwarcia:

Kolejka kursuje każdego roku od Marsz do października.

Cennik biletów:

Auszug aus der Tariftabelle.

Stationen  1 bis 3 Rundfahrt
Erwachsene 4,50 € 7,00 €
ermäßigt 2,50 € 4,50 €
2 Erwachsene mit max. 4 Kindern - 14,00 €

Donnerstag ist Seniorentag:
Senioren ab 65 Jahren fahren zum ermäßigten Fahrpreis.