Szukam partnera
Szukam Regionu

makiety kolejowe

SAKSOŃSKI SZLAK PAROWOZÓW w modelu…
Obok oryginalnych zabytków kolejowych jest kilku producentów, handlarzy oraz operatów makiet obecnych na rynku, którzy głownie zajmują się autentycznym odzwierciedlaniem saksońskich krajobrazów i modeli. Oni także są parterami SAKSOŃSKIEGO SZLAKU PAROWOZÓW.

W końcu pokaźna dość liczba oryginalnych pojazdów jeszcze do dziś dnia znajduje się w codziennej eksploatacji ,inna część to eksponaty muzeów albo troskliwie pielęgnowane są przez stowarzyszenia kolejowe.

Wzór pojazdu i jego model! Tu się manifestuje pierwotna funkcja całego modelarstwa kolejowego. Stąd operatorzy makiet i w przyszłości obecni będą jako partnerzy przy oficjalnych prezentacjach SAKSOŃSKIEGO SZLAKU PAROWOZÓW. Na tym tle Targi Modelarskie Modell-Hobby-Spiel żywą są platformą na tego rodzaju spotkania.
 
Konstrukcją i produkcją ich modeli ww. przedsiębiorcy w znacznej mierze przyczyniają sie do rozpowszechniania wiedzy i znajomości na temat historii komunikacji, a zwłaszcza kolejnictwa na terenie Saksonii. Tym bardziej modele te skusić zwiedzających mogą do odwiedzin danego pojazdu w oryginalnym jego otoczeniu, czyli na szlaku żelaznym.

Śledzić

Legenda:

Icon Kolejki Kolejki Icon Odkrywać region Odkrywać region Icon Nocować & delektować się pięknym Nocować & delektować się pięknym Icon Modelarstwo kolejowe Modelarstwo kolejowe Icon Partnerzy mediów Partnerzy mediów Icon Stacje Stacje