Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Drezno Dolina i Przełom Łaby
 

Kontakt

Flügelradtouristik e.V.
Welschhufer Str. 35
01728 Bannewitz

Tel.: +49-351-56393930


E-Mail

Imprezy

more events


Nikolaus-Express von Dresden nach Breslau zum Weihnachtsmarkt

03.12.2022

Opis

Dresden

Wycieczki kolejowe do Czech i Polski

Stowarzyszenie Flügelradtouristik powstało w 2014 r. i specjalizuje się w przejazdach historycznym taborem  z Drezna do Republiki Czeskiej. Południowy sąsiad Saksonii obfituje nie tylko w atrakcje kolejowe, ale  również potrafi fascynować imponującymi krajobrazami oraz różnorodną bardzo kulturą. Właśnie te zabytki i walory krajoznawcze stowarzyszenie Flügelradtouristik chce w żywy sposób przybliżyć podróżnym.
Stowarzyszenie działa jako niezależny touroperator kolejowy współpracując z wieloma innymi klubami kolejowymi w Saksonii i nie tylko… Najważniejszym jednak  partnerem i współorganizatorem jest Lausitzer Dampflok Club (LDC) z Cottbus. Istnieje także ścisła i regularna współpraca z lokalnymi władzami, muzeami oraz  stowarzyszeniami kolejowymi po stronie czeskiej. Wówczas udało się również rozszerzyć pole działania także na teren Polski.
„Mini-stowarzyszenie” Flügelradtouristik liczy tylko siedem członków. Angażując się społecznie koledzy dokładają wszelkich starań , by  gościom  przedstawić  atrakcje i osobliwości sąsiednich regionów tak, by przejazdy zostawiły po sobie niezapomniane wrażenia. Na miejscu docelowych miejscowości we współpracy z lokalnymi partnerami organizowane są dodatkowe programy turystyczne. Przygotowując taki program stowarzyszenie Flügelradtouristik w miarę możliwości stara się o to, by  do akcji wkroczył czeski lub polski tabor historyczny. Często wiąże się to z nie lada wyzwaniem…  W kształcie drezdeńskiego touroperatora „Maertens – Meine Reisewelt GmbH” pozyskano profesjonalnego partnera dystrybucyjnego, o którego możemy nabyć  bilety na wszystkie pociągi specjalne, czy telefonicznie , internetowo lub osobiście na miejscu.
 

Impressions

Informacje- Telefon:

Info telefon i zamówienia
Od poniedziałku do soboty od 10:00 do 17:00
049 351 / 56393930