Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Rudawy/ Chemnitz
 

Rudawy/ Chemnitz

Góra Fichtelberg – kolej linowa

certyfikaty - Góra Fichtelberg – kolej linowa

barrierefrei geprüft

Kontakt

Fichtelberg Schwebebahn
Kurort Oberwiesenthal – FSB GmbH
Vierenstraße 10
09484 Kurort Oberwiesenthal

Tel.: +49-37348-12761
Fax: +49-37348-12777


E-Mail

Opis

Kurort Oberwiesenthal – Fichtelberg

Najstarszą koleją linową na najwyższy szczyt Saksonii

Tak oczywiście – prawdą jest, iż Fichtelberg nie jest najwyższą górą na terenie Niemiec – do tego jej brakuje „tylko” 1784 m … Nie zmienia to jednak faktu, że tutejsza kolej linowa najstarszą tego rodzaju jest koleją w Niemczec. Rok jej uruchomienia to 1924 – tym samym liczy ona 39 lat więcej od jej „siostry”, która spod jeziora Eibsee pnie się na Zugspitze, najwyższy szczyt w Niemczech. Ogólnie się mówi, iż kolej linowa na Fichtelberg służyła jako wzór przy projektowaniu odpowiednika na Zugspitze.
Kolej linowa na Fichtelberg mierzy łączną odległość 1175 m, którą ona pokonuje w ciągu 3,5 minut, pokonywana różnica wysokości wynosi 303 m. Dwa wagoniki (każdy waży 6,6 t) w ruchu wahadłowym aż do 100 razy dziennie kursują w odstępie 15 min między dolną i górską stacją.
O każdej porze roku niezależnie od pogody zawsze warto wybierać się na najwyższy szczyt Saksonii: bądź na krótkie odwiedziny szczytu i restauracji Fichtelberghaus, bądź ną dłuższą wyprawę górską. Fichtelberg zawsze będzie „momentem szczytowym”, którego w programie pobytu zabraknąć nie powinien.
 

Timetable

©

Trasa

Kolej linowa na Fichtelberg

Lokalizacja
Góra Fichtelberg usytuowana jest na południowym – zachodzie od Annaberg-Buchholz w kurorcie Oberwiesenthal bezpośrednio na granicy państwa z Republiką Czeską. Kolej linowa startuje na stacji dolnej w wysokości 905,5 m npm, a stacja górska położona jest na wysokości 1208,9 m npm. Tym samym pokonuje 303 m różnicy wysokości.

Dojazd autobusem & koleją
Transportem publicznym docieramy albo pociągiem regionalnym z Chemnitz do Cranzahl, gdzie przesiadamy się do kolejki wąskotorowej, która codziennie pod parą kursuje do kurortu Oberwiesenthal. Alternatywnie korzystać możemy z linii autobusowej 210, która bezpośrednio jedzie z Chemnitz do Oberwiesenthal. Dalsze informacje podane są pod linkiem:
https://www.vms.de/fahrplan/fahrplanauskunft/

Dojazd samochodem
Najpierw dojeżdżamy autostradą A4 do Chemnitz, tam zjeżdżają korzystamy dalej z drogi krajowej B95, która wyprowadza nas z miasta Chemnitz bezpośrednio do kurortu Oberwiesenthal.
 
©
©

Godziny otwarcia:

codziennie  od 09.00 – 17.00
Wyjazd co cały kwadrans lub w razie potrzeby. W przypadku silnego wiatru lub burz mogą wystąpić ograniczenia w prowadzeniu pojazdów.
 
Rewizja
W godzinach rewizji nie ma możliwości obsługi fichtelberg Schwebebahn.
Wiosna 2024 08. – 26.04.2024
Jesień 2024  01. – 19.11.2024

 

cennik biletów:

Aby uzyskać więcej informacji