Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Rudawy/ Chemnitz
 

Kontakt

Wolkensteiner Zughotel
Am Bahnsteig 10
09429 Wolkenstein

Tel.: +49-37369-5821
Fax: +49-37369-88780


E-Mail

Opis

Nocować jak za czasów Mitropy

Wielu miłośnikom kolei znana jest nazwa Mitropy jako spółka akcyjna floty wagonów restauracyjnych i sypialnych. Stała się ona wyrazem i symbolem gastronomii kolejowej. Do tej tradycji nawiązuje hotel kolejowy w Wolkenstein. W oryginalnych wagonach byłego Deutsche Reichsbahn przez cały rok Państwo stylowo nocują na stacji Wolkenstein; nie zabraknie oczywiście smakołyków miejscowej kuchni! lokalnej! Wagony zewnątrz i wewnątrz pięknie zwiastują o dawnej świetności kolei. Ze względu na wieloletnią tradycję, jakie miały tutejsze kopalnie srebra, w regionie między Annaberg Buchholz i Freiberg otworzono Szlak Srebrny. Dalsze atrakcje, do których warto zawitać, to np. zamek Wolkenstein albo znana w regionie stadnina koni Pani Ines Buchhold. Chętnie pomagamy Państwu przy organizacji rejsów pontonem po rzece Zschopau, przejażdżek  kolejką polową, lub przejazdów historycznymi autobusami bądź dorożką konną. Organizujemy także warsztaty snycerstwa. Z naszego hotelu szybko wszystkie atrakcje w obrębie Rudaw – także te kolejowe – są na wyciągnięcie ręki. Wieczorem w ofercie mamy imprezy taneczne, grillowe oraz folklorystyczne. Przygotowujemy również na Państwa życzenie indywidualne wycieczki  dla grup autokarowych, grup młodzieży, urodzin dziecka, dla zakochanych i kuracjuszy, na wesele, chrzciny i wiele innych … Częścią naszego hotelu również jest kawiarnia w budynku stacyjnym Wolkenstein.
 

Trasa

Umiejscowienie hotelu


Lokalizacja
Nasz hotel znajduje w uoczej dolinie rzeki Zschopau koło drogi krajowej B 101 na samym dworcu Wolkenstein między Annaberg-Buchholz i Freiberg.

Dojazd autpbusem & koleją
Hotel nasz leży zaraz koło samego dworca, a dworzec leży na trasie Chemnitz – Annaberg-Buchholz – Cranzahl – Chomutov (linia nr 517). Poza tym cztery razy dziennie dociera tu linią autobusowa T-400 z Drezna oraz Annaberg-Buchholz. Zatrzymuje się on na przystanku Wolkenstein Bahnhof zaraz koło hotelu. Dalsze informacje o rozkładach jazdy pociągów, tramwajów i autobusów internetowo pod adresem www.vms.de/fahrplan/fahrplanauskunft/

Dojazd samochodem
Dojeżdżając do nas samochodem kierujemy się najpierw autostradą A72 do zjazdu w Aue lub także drogą krajową S255 tamże, a dalej drogą krajową B101 przez Schwarzenberg, Annaberg-Buchholz prosto do Wolkenstein.
 

Godziny otwarcia:

Od stycznia do końca marca możliwość rezerwacji przedziałów w wagonach sypialnych jest ograniczana. W zależności od pogody oraz ilości osób wtedy dostępny  wagon salonowy byłej elity partyjnej SED;  po wcześniejszym uzgodnieniu także możliwa jest rezerwacja w przedziale 1. Klasy.

Godziny otwarcia

: