Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Rudawy/ Chemnitz
 

Kontakt

Schauwerkstatt, Laden & Leffelstub
„Zum Weihrichkarzl“
Karlsbader Straße 187/189
09465 Sehmatal-Neudorf

Tel.: +49-37342-149390
Fax: +49-37342-1493913


E-Mail

Opis

Warsztat pokazowy „Pod Świecą Kazidłową“ … Aktywny udział to nasz program!

W odrestaurowanym i zabytkowym gospodarstwie Państwu na żywo przybliżana jest historia i produkcja świec kadzidłowych; by aktywnie uczestniczyć w wytwarzaniu tych świec możemy sobie na pamiątkę samemu ugniatać i lepić takie kadzidło – pobrudzone rączki owszem także są efektem naszej „namacalnej kreatywności”. Tak tradycyjne rzemiosło naszych dziadków staję się trwałym wspomnieniem dla młodszych i dojrzalszych! 

W gospodarstwie „Pod Świecą Kazidłową“ więcej ciekawostek jest do oglądania!

Tłoczenie metalu to także stare i prawie wymarłe rzemiosło, a firma Huss ponownie wskrzesiła go od samych podstaw! Niektórych produkty firmy Jürgen Huss produkuje się przy pomocy przetwarzania materiału: są to np. staroniemieckie świeczniki metalowe lub pokrywy patelni metalowych.

Parowóz I K

Projekt od podstaw odwzorowanego parowozu I K, mocno zafascynował i uskrzydlił właściciela firmy Jürgen Huss. Od pierwszej chwili popierał ten projekt pełną parą. Za jego zaangażowanie został od Fundacji Saksońskich Kolei Wąskotorowych nagrodzony brązowym aktem nominacyjnym.
Na podstawie tego powstała wersja parowozu I K w skali 1:32 w kształcie wartościowego odlewu. Ta gustowna ozdoba jednocześnie służy do spalania świec kadzidłowych, ale także do podgrzewania do kawy lub herbaty.

Aromat parowozu

Kolejka codziennie się wspina się pod gorę z Cranzahl do kurortu Oberwiesenthal. Głośno buchając wydostają się z kominku lokomotywy gęste kłębki dymu i pary wraz z typowym  zapachem kolejowym. Jürgen Huss słyszy, widzi i czuje ten spektakl na okrągło. Stąd wpadł na pomysł, by kreować nie znany dotąd zapach świec – tak powstał pasujący do kolejki oryginalny „aromat parowozów”.
 

Impressions

Duftdampflok I K Nr. 54 
© Räucherkerzenherstellung Jürgen Huss

Pozostałe produkty firmy HUSS

Zgodnie z duchem czasu Jürgen Huss rozwijał  liczne warianty blaszanych pojemników do świec kadzidłowych: małe piecyki, piramidy, garnki patelnie, fajki oraz dymiące ludziki, które nieraz potrafią zachwycać serca wielu zwiedzających.
Auszug aus dem Produktprogramm 
© HUSS Räucherkerzenherstellung

Pojazdy

Tu Państwo oglądać mogą mały wybór produktów firmy HUSS

W końcu przyszedłem na ten świat! Nazywam się „Tisch HUSS’L“, jestem małym masywnym stalowym piecykiem i ważę 2 kg. Produkują mnie odręcznie rzemieślnicy naszego zakładu. Z miła chęcią przyjmuję od Państwa wszystko, co ładnie pachnie; tak nawet ogrzewam – choć tylko skromnie – jeden pokój Państwa mieszkania. Działam jak mój starszy i większy brat Is HUSS’L, ale podobny jednak jestem do swych mniejszych braci. Posługiwanie się mną  na co dzień, to nawet całkiem wesołe pouczające zajęcie! Nawet gotowanie małych potraw to dla mnie żaden problem; wystarczy postawić patelnię i gotowe! Nie grożę żadnym bezpieczeństwem, jednak muszą Państwo pamiętać o tym, że potrafię się mocno rozgrzewać – jak to mały piecyk! Czy wewnątrz domu czy na zewnątrz w ogródku z pewnością Państwo będą ze mnie zadowoleni.


 
Tisch-HUSS`L 
© Copyright: BUR Werbeagentur GmbH

wycieczki grupowe

Nasz warsztat pokazowy szczególną jest atrakcją dla rodzin i wszelkich innych grup turystycznych. W celu przeprowadzenia szkoleń lub innych projektów polecamy się również wszelkim stowarzyszeniom lub ośrodkom oświatowym.
 
 

Godziny otwarcia:

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek
Godz.10.00 – 18.00

Sobota
Godz.10.00 – 17.00

Na zwiedzanie warsztatu lub wytwarzanie  świec kadzidłowych umawiamy się telefonicznie lub mailowo od poniedziałku do soboty.

W niedzielę i święta nie pracujemy (wyjątki to: 1 Maj, 3. Październik, o ile nie padnie na niedzielę, w dniu tradycyjnego rzemiosła 3. niedzieli października oraz 1. niedziela adwentowa).
 

Reiseangebote:

Tagesangebote (Termin frei wählbar)


„Zum Weihrichkarzl“ Schauwerkstatt und Ladengeschäft: Schauwerkstatt – rund um’s Neudorfer Weihrichkarzl

new
„Zum Weihrichkarzl“ Schauwerkstatt und Ladengeschäft: Schauwerkstatt – rund um’s Neudorfer Weihrichkarzl
HUSS produkcja świec kadzidłowych
więcej informacji

more travel offers