Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Rudawy/ Chemnitz
 

Rudawy/ Chemnitz

Seiffen – miasteczko bogate w przygody i przeżycia

certyfikaty - Seiffen – miasteczko bogate w przygody i przeżycia

Kontakt

Seiroba GmbH Seiffen
Bahnhofstraße 18B
09548 Kurort Seiffen

Tel.:


E-Mail

Opis

… oferty dla całej rodziny

Kurort Seiffen – to małe miasteczko w Rudawach. Warto wybierać się tam przez cały rok, a jedną z głównych ciekawostek jest znajdujący się koło północnego wjazdu do miasta park rozrywkowy. Tu na powierzchni ponad jednego hektara czeka na nas multum najrozmaitszych atrakcji: szczególnie interesujący dla dzieci każdego wieku z pewnością jest plac przygód i zabaw; od kwietnia do października prawdziwym magnesem dla nieco starszych dzieci i dorosłych jest letni tor saneczkowy (długość 913 m). Po wciągnięciu sanek 200 m pod górę zjeżdżamy po 15 nieraz stromych zakrętach w dół – w połowie toru znajduje się większa skocznia, przy której sanki nieraz się z niego podnoszą; dzięki paru mniejszym jeszcze  przeszkodom zjazd nam się na pewno nie znudzi. Jednak nic nam nie grozi, skoro  przestrzegamy instrukcji bezpieczeństwa.
W bezpośrednim sąsiedztwie toru zaprasza nas przez cały rok wystawa makiet kolejowych, która dysponuje dwiema dużymi makietami, kilkoma w skali H0 (1:87) oraz jednym torem wyścigowym Carrera. Tym właśnie torem jak i kolejką ogrodową przed budynkiem wystawy sterować mogą także dzieci. Atutem kolejki jest troskliwa dbałość o każdy detal.
Wystawa makiet znajduje się na dwóch piętrach na łącznej powierzchni 450 m² – jednym z jej elementów jest jedna z największych digitalnie sterowanych makiet w skali TT. Prezentuje się tu także makieta wiaduktu w Hetzdorf w skali 1:87, po którym jeżdżą – rzecz jasna – także pociągi.
W celu posilania się po zwiedzaniu i zabawce zaprasza nas od kwietnia do października  restauracja „EsSbahn”, gdzie kolejka ogrodowa przywozi nam nasze napoje do stołu.  Oczekiwanie na jedzenie skracać sobie możemy oglądając kilku gustownych dioram – także nudzić nam się w Seiffen nie będzie!
 

Plac przygód i zabaw

Plac zabaw i przygód to wymarzone miejsce do zabawy dla rodzin z ich dziećmi. Możliwości do wspinaczki i gier dla równowagi tu jest od groma: kilku zjeżdżalni, jeden statek piracki, jeden duży transporter drewna, jedna trampolina, huśtawki i wiele innych. 

UWAGA: Korzystanie z urządzeń do zabawy na własne ryzyko! Rodzice ponoszą odpowiedzialność za swoje dzieci.

Od 2001 r. podziwiać tu także można tor dużych kulek do gry. Miasta Seiffen dumny jest z tego, by być częścią projektu „Kugeltour”: to ten projekt kilkoma takimi torami przyciąga do Seiffen i jego okolic zarówno dorosłych jak i dzieci. Dalsze informacje wraz z mapą lokalizacji poszczególnych torów znajdują Państwo pod adresem www.kugeltour.de

Godziny otwarcia makiet kolejowych

Wystawa makiet kolejowych przez cały rok otwarta jest w godzinach od 10.00 do 17.00
 

:

: