Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Rudawy/ Chemnitz
 

Rudawy/ Chemnitz

Małe Ruda Oederan – Klein-Erzgebirge Oederan

certyfikaty - Małe Ruda Oederan – Klein-Erzgebirge Oederan

barrierefrei geprüft

Kontakt

Klein-Erzgebirge Oederan
Klein-Erzgebirge e.V.
Richard-Wagner-Straße 2
09569 Oederan

Tel.: +49-37292-284122
Fax: +49-37292-284139


E-Mail

Opis

Oederan

najstarszy park miniaturowy świata istnieje od ponad 75 lat

W roku 2008 Miniaturowe Rudawy obchodziły 75-letni jubileusz. Tym samym są one najstarszym parkiem miniaturowym na świecie. Nieopodal parku miejskiego w Oederan zaprasza nas mały świat: tam odwzorowane koło siei są najważniejsze i najpiękniejsze zabytki Rudaw. Widzimy tu ponad 200 modeli powstałych odręcznie z wielką dbałością o szczegóły. Są to wyrzeźbione figury, domy, mosty… Tu jedzie kolejka po mini krajobrazie, tam strażacy ze starą pompą walczą z pożarem, gdzieś indziej dzieciaki jeżdżą na karuzeli, a na jeszcze innym miejscu drwal siekierą drewno rąbie nic dziwnego więc, że oczy naszych dzieci lśnią coraz jaśniej… To, co kiedyś się zaczęło jako mały skansen pod gołym niebem, z upływem lat stało się całkiem imponującą atrakcją.
Ponad 10 milionów zwiedzających zainteresowało się historią, snycerstwem oraz innymi ciekawostkami naszego regionu, to dla nas motywacją, by dalej zadziałać, by Państwu i w przyszłości móc pokazać i przybliżać naszą tradycję.

Triebwagen auf der Gartenbahn im Klein Erzgebirge. 
© Pressebild Klein-Erzgebirge Oederan e.V.

Park miniaturowy Małe Rudawy

Park miniaturowy Małe Rudawy

Lokalizja

Park miniaturowy znajduje się w Oederan między Flöha i Freiberg.

Dojazd autobusem & koleją
Oederan położony jest na linii kolejowej Drezno – Chemnitz – Zwickau. Wygodnie Państwo docierają na dworzec Oederan regionalnymi ekspresami relacji Drezno – Hof albo pociągami regionalnymi relacji Drezno – Chemnitz – Zwickau. Wychodząc z dworca idziemy najpierw Post- oraz Gerichtsstrasse aż do skrzyżowania Richard-Rentsch Strasse, gdzie po prawie stronie w północną stronę odbija droga dla pieszych. Parę metrów dalej Państwo docieramy do ulicy Ehrenzug obok wyjścia do parku „Klein-Erzgebirge”. Znajduje się tu także parking.

Dojazd samochodem

Samochodem jedziemy autostradą A4 do zjazdu Frankenberg, potem drogą krajową B180 i B173. Zjeżdżając zjazdem w Hainichen kierujemy się drogami krajowymi B101 oraz B173 do Oederan. Dojazd na parking możliwy jest ze strony Gerichtsstrasse.
 

©

Godziny otwarcia:

Das Klein-Erzgebirge hat jeweils von April bis Oktober geöffnet.

 
täglich 10 bis 18 Uhr
letzter Einlass 17 Uhr

Wstęp:

Wyciąg z tabeli taryfowej.
 
Osoby dorosłe  10,00 €
Seniorów 8,00 €
Wstęp ulgowy  8,00 €
Dzieci (4-14 lat) 5,00 €
Karta rodzinna
2 osoby dorosłe i do 3 dzieci (4-14 lat)
24,00 €