Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Rudawy/ Chemnitz
 

Kontakt

Verkehrsverbund Mittelsachsen GmbH
Zur Drahtseilbahn 10
09573 Augustusburg

Tel.: +49-371-4000888


E-Mail

Opis

Erdmannsdorf stacja dolna – Augustusburg stacja górna

„Drutem żelaznym“ na Zamek Augustusburg

Jeśli mowa jest o „tym“ saksońskim elektorze, to najczęściej wszyscy myślą o Auguście Mocnym. Mało kto zna księcia Augusta z Saksonii, którego także nazywano Ojcem August. Książę August z Saksonii urodzony był 1526 r. w Freiberg, z pochodzenia należał do rodu Wettinów, którzy długotrwale kształtowali oblicze i historię Saksonii i zostawili po sobie ważne dlań dziedzictwo. Imponującą budową zamku Augustusburg książę pozostawił po sobie pomnik do dziś dnia. Zamek dzisiaj mieści w sobie dwa  muzea: jedno muzeum motocykli oraz powozów, a drugie muzeum służy ornitologii i prezentacji przedmiotów myśliwskich. Ponad to część zamku także wykorzystywana jest jako schronisko młodzieżowe. Z samej doliny rzeki Zschopau na górę zamkową Schellenberg do pokonania mamy 200 m różnicy wysokości. Po otwarciu linii kolejowej i wraz z rozwojem turystyki na przełomie wieku 19./20. jako koniecznie się okazało połączenie zamku z miejscowością naokoło z dworcem Erdmannsdorf tuż nad rzeką. W roku 1911 więc nastąpiło uroczyste otwarcie kolei linowej o prześwicie toru 1000 mm, a całkowita długość  jej trasy wynosi 1237 m.
 

Timetable

©

Trasa

Trasa Kolei Linowej Augustusburg


Położenie

Kolej linowa znajduje się na wschód od Chemnitz; jej trasa się wspina z przystanku kolejowego Erdmannsdorf nad rzeką Zschopau w górę na Zamek Augustusburg.

Dojazd autobusem & koleją

Do kolejki linowej wygodnie docieramy Koleją Rudawską (KBS 517) z Chemnitz przez Flöha do przystanku Erdmannsdorf-Augustusburg. Przystanek ten znajduje się dokładnie naprzeciwko stacji dolnej kolej linowej.

Dojazd samochodem

Dojeżdżając samochodem korzystamy z autostrady A4 aż do wyjazdu Chemnitz-Mitte, dalej kierujemy się w centrum miasta i jedziemy według oznakowania do Augustusburg korzystając z drogi krajowej nr S 236 do Erdmannsdorf.

Linia kolejowa Dane techniczne

Długość 1 239,8 m                       
Różnica wysokości 168,06 m
Nachylenie średnio 13,50%
Nachylenie maxima 20.14%
Szerokość toru 1000 mm
Liczba pojazdów 2
Miejsca 36
Miejsca stojące 39
Masa własna 9 t
Prędkość jazdy 3 m/s
Czas podróży 8 minut

 
©
©

dni i godziny kursowania:

Die Drahtseilbahn Augustusburg fährt täglich.

cennik biletów:

Łatwa jazda
Normalny 4,00 €
Dzieci 1,30 €
Ulgowy 3,00 €
Pod górę i w dół
Normalny 5,00 €
Dzieci 2,40 €
Ulgowy 4,00 €
Karta 20-ride
25,00 €