Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Opis

Warto zobaczyć - unikatowe i tradycyjne Niemieckie Muzeum Produkcji Krzeseł

Częścią ponad 400-letniej tradycji miasteczka Rabenau koło Drezna jest rzemiosło produkcji drewnianych krzeseł.

W historycznym miejscu byłego średniowiecznego zamku i na szczycie wystającej ostrogi skalnej stoi dziś nowoczesna fabryka mebli tapicerowanych. Firma ta powstała 150 lat temu jako „Saksońskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego” i produkowała wszelakiego rodzaju krzeseł z drewna giętego; obecnie zaś zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych. Dzięki temu i firma jest rozpoznawalną marką żywej do dziś kultury przemysłowej. Zaraz obok poniżej rynku mieści się w zabytkowych murach byłego folwarku zamku dzisiejsze Muzeum Produkcji Krzeseł.

W Muzeum Produkcji Krzeseł podziwiać możemy świadectwa miejscowej historii i kultury; by przybliżać nam w wizualny sposób produkcję krzeseł drewnianych, muzeum przedstawia po kolei poszczególne rzemiosła dot. procesu ich produkcji. Szczególnie godna naszej uwagi jest zrekonstruowana w oryginale maszynownia z transmisją oraz były warsztat mistrza tutejszego rzemiosła Kurt Aehlig.
 

unter Aufsicht erlaubt – selbst zupacken 
© PhilippHerfortPhotography

dojazd koleją wąskotorową Weißeritztalbahn

Zalecamy połączyć wypad do Niemieckiego Muzeum Produkcji Krzeseł z przejazdem kolejką wąskotorową Weißeritztalbahn. Ze stacji  kolejki Rabenau kierujemy się powstałą nie dawno temu ścieżką dydaktyczną ”Sagenhafter Mühlenweg”: wpinając się pod gorę mamy dosłownie ”rzut beretem” do centrum miasta: szybkim krokiem to 10 minut i jesteśmy na miejscu.  Normalnym spacerkiem wejście do centrum miasta zajmuje nam niecałe 30 minut.
 

Godziny otwarcia

W poniedziałki i soboty na życzenie po uprzednim  ustaleniu

We wtorki i czwartki od godz. 10.00 do 16.00

W piątek od godz. 10.00 do 14.00

W niedzielę i święta od godz. 13.00 do 17.00

Oprowadzenia także możliwe są poza powyższymi godzinami po uprzednim ustaleniu.

:

: