Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Miniaturelbtal Königstein e.V.
Am alten Sägewerk 5
01824 Königstein

Tel.: +49-1722004710


E-Mail

Opis

Atrakcja w skali 1:87

Przy wyjeździe z Königstein w stronę Bad Schandau obok parku rozrywki „Elbe Freizeitland” znajduje się „Miniaturelbtal Königstein (Miniaturowy Przełom Łaby)”. Jest to trwała przez cały rok otwarta makieta kolejowa. Przedstawia ona serce Szwajcarii Saksońskiej nad górnym biegiem Łaby – odtwarzane więc są na niej malownicze formacje skalne oraz charakterystyczne zakręty rzeczne między Bad Schandau i Obervogelsang w skali 1:87, czyli H0 (16,5 mm). Oprócz unikatowego krajobrazu w ruchu czynnym prezentowana także jest linia kolejowa w jej technicznym stanie ok. roku 1970, kiedy linia ta nie była jeszcze zelektryfikowana i w pełni górowały tu dwie trakcje: parowa i spalinowa.

Z uwagi na możliwość automatycznego kierowania ruchem kolejowym, wystawa świetnie się nadaje do obsługi jednego dodatkowego pociągu przez najmłodszych gości. Ten dodatkowy pociąg uzupełnia ruch pozostałych kursów sterowanych przez kolegów klubu.

Makieta znajduje się w dużej hali – stąd świetną atrakcją jest także przy niedobrej pogodzie.

Jak dojeżdżamy?

• rowerem ścieżką rowerową wzdłuż Łaby
• kolejką podmiejską (S-Bahn) do stacji Königstein, potem 20 minut spacerkiem ścieżką rowerową wzdłuż Łaby
• Samochodem wyjeżdżamy z centrum miasta Königstein drogą B172 w kierunku Bad Schandau; krótko przed wyjazdem z Königstein skręcamy w lewo trzymając się lewej strony aż do przejazdu kolejowego. Za przejazdem odbijamy w prawą stronę i jedziemy 300 m równolegle do trasy kolejowej w stronę „Elbe Freizeitland”. Zaraz przed nim znajduje się po prawej stronie „Miniaturelbtal”, przed którym dostępne są nieodpłatne parkingi.
 
Miniatur-Elbtalbahn in Königstein 
© www.saechsische-schweiz.de

Godziny otwarcia:

Wystawa otwarta jest przez cały rok, także w weekendy i święta od godz. 10.00 do 18.00 (z wyjątkiem Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku)
Dla grup od 10 osób możliwe także jest zwiedzanie poza godzinami otwarcia po wcześniejszym ustaleniu terminu. Wszelkie zapytania w tym celu prosimy kierować do samego klubu!

cennik:

Erwachsene      8,– €
Kinder              4,– €
Schwerbeschädigte (mit Ausweis)        4,– €
Familien (2 Erwachsene und 2 oder mehr Kinder)     20,– €

Inhaber von Gästekarten erhalten 10 % Nachlass

Besucher des Elbe-Freizeitlandes erhalten 20 % Nachlass

Bei Gültigkeit mehrerer Rabatte gilt jeweils der für den Besucher günstigste.
Inhaber von Gästekarten erhalten 10 % Nachlass
Besucher des Elbe-Freizeitlandes erhalten 20 % Nachlass
Bei Gültigkeit mehrerer Rabatte gilt jeweils der für den Besucher günstigste.