Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Tourismusverband Sächsische Schweiz e.V.
Bahnhofstr. 21
01796 Pirna

Tel.: +49-3501-470147
Fax: +49-3501-470148


E-Mail

Opis

Kirnitzschtal – Rathen – Königstein – Sebnitz – Lohsdorf

Przeżycia i makiety kolejowe…

Państwo chcą sobie obejrzeć Szwajcarię Saksońską w sam raz? Może Państwo chcą spełnić sobie marzenie z dzieciństwa i po wielu latach znów obejrzeć żywą makietę kolejowa? Chcieliby  Państwo razem z dziećmi, wnukami przeżywać istną i żywą zabawę pośród Szwajcarii Saksońskiej? Tu właśnie trafili Państwo pod właściwy adres zgodnie z mottem: Przyjechać – zobaczyć – przeżywać - zdumiewać!
Atrakcje do podziwiania mamy duże i małe, ale wszystko po kolei: warto przejechać się tramwajem Kirnitzschtalbahn, który jest najmniejszym rozkładowo kursującym tramwajem w całych Niemczech. Nie przegapić także Państwo powinniście świata miniaturowego „Eisenbahnwelten” w Kurort Rathen na łącznej powierzchni 7300m2. „Mała Szwajcaria Saksońska” w miejscowości Wehlen przedstawia nam najważniejsze zgodnie z oryginałem odwzorowane zabytki  regionu.
W skali 1:87 z Bad Schandau do Obervogelsang – tak się nazywa kolej po dolinie Łaby w klasycznej skali H0. Muzeum modelarstwa kolejowego w Sebnitz zaś pokazuje nam historię makiet w skali TT (1:120). Przesiadajmy się teraz do prawdziwego pociągu na normalnym torze i przemierzamy krajobrazowo przepiękną trasę saksońsko-czeskiego Semmeringu, dalej udajemy się do Muzeum kolei polowych Herrenleithe lub do Lohsdorf, gdzie czeka na naszą wizytę kolej wąskotorowa Schwarzbachbahn. W karczmie Gartenbahnstübl Stolpen miłośnicy szlaków żelaznych posilać się mogą solidnym jedzeniem. Wszystkie atrakcje razem wzięte to sieć niezapomnianych atrakcji, których warto dotknąć na żywo!