Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Tourismusverband Sächsische Schweiz e.V.
Bahnhofstraße 21
01796 Pirna

Tel.: +49-3501-470147
Fax: +49-3501-470148


E-Mail

Opis

Kirnitzschtal – Sebnitz – Lohsdorf – Herrenleithe – Wehlen – Rathen

Przeżycia i makiety kolejowe…

Państwo chcą sobie obejrzeć Szwajcarię Saksońską w sam raz? Może Państwo chcą spełnić sobie marzenie z dzieciństwa i po wielu latach znów obejrzeć żywą makietę kolejowa? Chcieliby  Państwo razem z dziećmi, wnukami przeżywać istną i żywą zabawę pośród Szwajcarii Saksońskiej? Tu właśnie trafili Państwo pod właściwy adres zgodnie z mottem: Przyjechać – zobaczyć – przeżywać – zdumiewać!
Atrakcje do podziwiania mamy duże i małe, ale wszystko po kolei: warto przejechać się tramwajem Kirnitzschtalbahn, który jest najmniejszym rozkładowo kursującym tramwajem w całych Niemczech. Nie przegapić także Państwo powinniście świata miniaturowego „Eisenbahnwelten” w Kurort Rathen na łącznej powierzchni 7300m2. „Mała Szwajcaria Saksońska” w miejscowości Wehlen przedstawia nam najważniejsze zgodnie z oryginałem odwzorowane zabytki  regionu.
Muzeum modelarstwa kolejowego w Sebnitz zaś pokazuje nam historię makiet w skali TT (1:120). Przesiadajmy się teraz do prawdziwego pociągu na normalnym torze i przemierzamy krajobrazowo przepiękną trasę saksońsko-czeskiego Semmeringu, dalej udajemy się do Muzeum kolei polowych Herrenleithe lub do Lohsdorf, gdzie czeka na naszą wizytę kolej wąskotorowa Schwarzbachbahn.
Wszystkie atrakcje razem wzięte to sieć niezapomnianych atrakcji, których warto dotknąć na żywo!