Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Szwajcaria Saksońska/Wschodnie Rudawy

Szwajcaria Saksońska w miniaturze

certyfikaty - Szwajcaria Saksońska w miniaturze

barrierefrei geprüft

Kontakt

Miniaturpark „Die kleine Sächsische Schweiz“
Schustergasse 8
01829 Stadt Wehlen / OT Dorf Wehlen

Tel.: +49-35024-70631
Fax: +49-35024-79759


E-Mail

Opis

Dorf Wehlen

Miniaturowy krajobraz z naturalnego surowca

Nieopodal byłego kamieniołomu w miejscowości Dorf Wehlen zaprasza nas Szwajcaria w Szwajcarii … Na łącznej powierzchni 8000 m2 prezentuje nam się miniaturowe wydanie słynnych Gór Nadłabskich – odwzorowano je z naturalnego surowca. Pośrodku całego scenerii rzucają nam się w oczy najważniejsze wzniesienia i formacje piaskowcowe, jakie występują zarówno po czeskiej jak i saksońskiej stronie granicy. Przez cały ten krajobraz przejeżdża kolej ogrodowa. Powstał więc niesamowity świat miniaturowy, który cieszy nasze oko. Dodatkową atrakcją są płukanie złota lub modele parowców, którymi samodzielnie możemy kierować; oprócz tego prezentowane są ciekawe filmy o tematyce krajoznawczej. Szczególną atrakcją jest miniaturowa kolej górska: szerokość toru wynosi 184 mm, łączna długość trasy 900 m, przy czym pokonuje 10 m różnicy wysokości. W dni powszednie głównym pojazdem trakcyjnym jest saksoński parowóz IV K, w weekendy i święta wkracza do akcji prawdziwy parowóz „Gerlinde” (zob. zdjęcie). Kursowanie pociągów zależy od pogody i sprawności technicznej taboru ( zaleca się telefonicznie się upewniać przed przyjazdem o tym, czy kolejka jeździ).

 
©

Trasa

Lokalizacja miniaturowej Saksońskiej Szwajcarii

Lokalizacja


Miniaturowa Szwajcaria Saksońska znajduje się w miejscowości Dorf Wehlen nieco pod prąd rzeki bezpośrednio nad Łabą w sercu Szwajcarii Saksońskiej.


Dojazd autobusem & koleją


Dojeżdżamy kolejką podmiejską (S-Bahn) nr 1 wysiadając na przystanku Stadt Wehlen. Korzystamy z promu, by przeprawić się na drugi brzeg Łaby. Dalej jedziemy autobusem nr 238, po 7 minutach wysiadamy na przystanku „Kleine Sächsische Schweiz”.


Dojazd samochodem


Autostradą dojeżdżamy A17 do zjazdu  Pirna, potem dalej drogą krajową B172 aż do zjazdu Pirna-Graupa. Jedziemy dalej w kierunku Bastei do Lohmener Strasse i prosto przez Mockethal do miejscowości Wehlen, a na miejscu już według oznakowania.
Godz. otwarcia: od kwietnia do października, dalsze informacje zob. w internecie, sklep otwarty jest również poza sezonem.

 
©

Godz. otwarcia:

Der Miniaturpark ist ab dem 01.04. bis 31.10. geöffnet.
 
täglich 10 bis 18 Uhr
letzter Einlass eine halbe Stunde vor Schließung.

Winter (November bis März) ist unser Sandsteinladen im Park
Mo - Sa von 10.00 bis 17.00 Uhr geöffnet.
(Gern können Sie telefonisch einen Termin zum Verkauf,
außerhalb der Öffnungszeiten, mit uns vereinbaren).

Wstęp:

Osoby dorosłe 12,00 €
Zmniejszona 8,00 €
Karta rodzinna
2 osoby dorosłe i dzieci
30,00 €