Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Tourist-Information Altenberg
Betreiber: Stadtverwaltung Altenberg
Am Bahnhof 1
01773 Altenberg

Tel.: +49-35056-23993


E-Mail

Opis

Region urlopowy dla całej Państwa rodziny

Położony urokliwie na grzbiecie wschodnich Rudaw – tak nam się prezentuje kurort  Altenberg – często uważany za jedno z najważniejszych centrów sportu zimowego we wschodnich Niemczech. By skutecznie planować  pobyt do wyboru Państwo mają szeroki wachlarz ofert noclegowych – od mieszkań wakacyjnych do luksusowych hoteli wellness. Do Altenbergu wygodnie dojeżdżamy środkami transportu publicznego: dojeżdżają tu zarówno normalnotorowa kolej Müglitztalbahn oraz kolej wąskotorowa Weißeritztalbahn, która od lipca 2017 r. codziennie pod parą dojeżdża do kurort Kipsdorf, dzielnicy Altenbergu.

 Altenberg to przez cały rok świetne miejsce na aktywny wypoczynek z cała rodziną! Oznakowany szlak wędrowny łączący grzbiety Rudaw i Vogtland startuje w dzielnicy Geising u podnóża góry Geisingberg – wyróżniony został jako szlak o wysokich walorach turystycznych. Oprócz tego istnieje szereg innych oznakowanych szlaków didaktycznych, które Państwu przedstawiają historię górnictwa tego regionu nie pomijając po drodze ciekawostek i pomników przyrody. Także korzystać możemy z profesjonalnie oprowadzanych wycieczek, na których zapoznać się możemy z typowymi dla Rudaw zabytkami lub – zresztą także typową atrakcją regionu – destylacją likierów ziołowych. Wieloletnia tradycja górnicza zaś przybliżana Państwu jest w Muzeum Górnictwa Altenberg lub w pokazowej kopalni „Vereinigt Zwitterfeld” w dzielnicy Zinnwald.

Impressions

Centrum Sportów Zimowych Altenberg

Szczególnie zimą Altenberg uchodzi za jedno z najważniejszych centrów sportów zimowych tutejszego regionu. Zaprasza nas więc na przygodę zimową rozległa sieć oznakowanych tras biegu narciarskiego (80 km), cztery wyciągi narciarskie oraz podwójna kolejka krzesełkowa. Tę ofertę dopełniają tory saneczkowe oraz tory do uprawiania snowtubingu. W hali sportów łyżwiarskich „Gründelstadion Geising” obok standardowej jazdy na łyżwach Państwo próbować się mogą w curlingu i tym podobne aktywności. Ażeby program sportowy Państwu się na pewno nie znudził, to zapraszamy na zjazd bobslejem po miejscowym torze. Dalej regularnie organizowane bywają spotkania biatlonowe. Romantyków potrafią zachwycać oprowadzane przez naszych przewodników wieczorne spacery pochodniami. Tym zaś, którzy czują niedosyt po uprawionym sporcie, gorąco polecamy przejazd śnieżnym skuterem. Warto nadmienić, iż tor bobslejowy w niedalekim Kohlgrund cieszy się nawet międzynarodową popularnością z powodu regularnie tu odbywających się  zawodów w tejże dyscyplinie.
©

Godziny otwarcia:

Godziny otwarcia

Poniedziałek 09:00-17:00
Wtorek 09:00-17:00
Środa 09:00-13:00
Czwartek 09:00-17:00
Piątek 09:00-17:00
Sobota 09:30-14:30
Niedziela 9:30-14:30

Reiseangebote:

Tagesangebote (Termin frei wählbar)


Stadtführung durch Altenberg im Osterzgebirge

new
Stadtführung durch Altenberg im Osterzgebirge
Uzdrowisko Altenberg
więcej informacji

more travel offers