Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Annegret & Christian Helm GbR
Bahnhofstraße 1
01816 Bad Gottleuba

Tel.: +49-35-023-52-7-705


E-Mail

Opis

Muzyka i kabaret dla Saksonii oraz stylowe noclegi w historycznym wagonie

Niezwykła i ciekawa historia

Od 1905 do 1970 r. trasa z Pirny do Bad Gottleuba planowy ruch osobowy obsługiwały parowozy. Ruch towarowy walecznie przetrwał jeszcze parę lat do 1976 r. W latach następnych zdemontowano całe torowisko do kurortu Bad Gottleuba Berggiesshuebel. Chcąc wykreować nowe atrakcje z ofertą noclegową rodzina Helm od 2010 starała się tutejszą stację kolejową wskrzeszać do nowego życia. Do tych atrakcji należą wygodny kącik wypoczynkowy wraz z kolejką ogrodową o prześwicie 5 cali, którą dzieci latem samodzielnie mogą kierować – oczywiście pod bacznym okiem rodziców.
 

Oferta noclegowa

W ramach spektakularnej akcji udało się Christianowi Helmowi w 2015 r. przywieść do Bad Gottleuba dwuosiowy wagon osobowy z otwartymi pomostami. Ten postawił na wybudowanym pod ten cel odcinku toru przy byłym peronie. Wagon pochodzący z zakładów Uerdingen (rok bud. 1928 r.) już nie przeznaczył do czynnej eksploatacji po liniach lokalnych, tylko do ulokowania w nim miejsc noclegowych. W tym celu wyposażono go w pięć łóżek, jeden kącik wypoczynkowy w stylu DR oraz jeden telewizor. Szczególny klimat wagonowi nadają przedmioty jak tablice kierunkowe pociągów lub lampy kolejowe. Kuchnia wraz z pomieszczeniami sanitarnymi dla nocujących gości znajdują się w historycznym budynku służbowym zaraz koło wagonu.
 
 
Der Übernachtungswagen in Gottleuba 
© Fam. Helm

Otoczenie

Oprócz byłej stacji kolejowej do spędzania przyjemnych chwil w Bad Gottleuba Państwa zapraszają Park Goethego, duży plac zabaw dla dzieci oraz malowniczo usytuowane jezioro z licznymi ławkami naokoło.
Pasjonowani właściciele dążą do wznowienia organizacji imprez kultury w progach byłej stacji kolejowej – stąd warto zarezerwować sobie już teraz miejsca noclegowe w historycznym wagonie!
 

Kontakt:

Annegret & Christian Helm GbR
Bahnhofstraße 1
01816 Bad Gottleuba-Bergießhübel

Tel.: 035 023 / 52 7 705
E-Mail: info@kulturbahnhof-helm.de
Internet: www.kulturbahnhof-helm.de