Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Sachsendraisine
Dresdner Straße 61 (Abfahrtsstelle)
01833 Wilschdorf

Mobil: +49-162-6997892
Fax: +49-39931-54641


E-Mail

Opis

„Pompą mięsniową“ na obrzeżach Drezna po Karswald
Po wielkiej powodzi w sierpniu 2002 r. tutejszą trasą planowo kursowały nawet pociągi międzynarodowe i ciężkie składy towarowe – od 1. Lutego 2007 r. jednak normalnotorowa linia między Arnsdorf (koło Drezna) i Dürrröhrsdorf na obrzeżach Szwajcarii Saksońskiej została zamknięta i wyłączona z ruchu planowego. Nic dziwnego więc, że na szlaku żelaznym wiodącym po pięknym Karswald zapadła głęboka cisza.
Nieco się to zmieniło od 2018 r., kiedy na 8-kilometrowym odcinku ręczne drezynki przyjęły pałeczkę po planowych pociągach; przejażdżki drezynowe startują u wrót Drezna, gdzie wypożyczalnia drezynek znajduje się przy drodze krajowej nr6 między Rossendorf i Fischbach. Stąd wyruszamy w żelazny szlak albo na północ w stronę Arnsdorf albo w stronę południową do Dürrröhrsdorf-Dittersbach. Do dyspozycji na miejscu znajdują się zarówno rowery szynowe jak i ręczne drezyny typu „Kiwajka”.
Ręcznie napędzane drezyny typu „Kiwajka” przeznaczone są dla grup od 8 do 14 osób, rowery szynowe natomiast przystosowane są tylko do maksymalnie 4 osób. Pierwsze napędzane są ręczna siłą czterech osób, a drugie analogicznie do rowerów z tym, że napędzają go dwie osoby. Do obu typów drezyn dodatkowo mogą być wypożyczane albo w parasole lub też plandeki. By podczas jazdy nie fatygować się nazbyt, zalecamy zamieniać się miejscami …
Podróż drezynką zawsze jest niecodziennym przeżyciem i sposobem, by wchłonąć w sobie piękno przyrody Karswald, nie ważne, czy wracamy z uśmiechem na twarzy lub raczej sapiąc z męczenia jak lokomotywa Tuwima. Przejażdżki te zawsze zostawiają po sobie niezapomniane wrażenia …
Fahrrad-Draisine im Karswald 
© Sachsendraisine

czas trwana wycieczki

Czas trwanie takiej wycieczki wynosi 2 godz. Odjazdy są o godz. 11.00. 13.00. 15.00 oraz 17.00
Ręcznie napędzane drezyny typu „ Kiwajka“ kursują na 8-kilometrowym odcinku do Arnsdorf.
Rowery szynowe zaś kursują na 10-kilometrowym odcinku do Dürrröhrsdorf.
 

dojazd

Dojazd na miejsce wypożyczalni możliwy jest samochodem, autobusem, rowerem lub na piechotę – koleją się już niestety nie dojeżdża …

Autobusem wybieramy się linią 216 spod drezdeńskiego Dworca Głównego w kierunku Sebnitz; jedziemy do przystanku Abzweig Wilschdorf, Fischbach koło Drezna.

Dojazd do wypożyczalni znajduje się między stacją benzynową i mostem nad linią kolejową.

 

sezon :

Regularny sezon rozpoczyna się w kwietniu i trwa do 31. października. Dla grup powyżej 20 osób także przyjmowane są rezerwacje na indywidualne przejażdżki zimowe ręcznymi drezynami. (cena ryczałtowa wtedy 150 Euro).
 

cennik:

Cena wypożyczania roweru szynowego na dwie godziny wynosi 35 EURO. Jest to cena ryczałtowa niezależnie od tego, czy jadą dwie, trzy lub maksymalnie cztery osoby.
Cena wypożyczania ręcznej drezyny na dwie godziny wynosi 105 EURO. Jest to także cena ryczałtowa niezależnie od tego, czy jadą minimum 8 osób lub maksimum 12 osób.


Polecamy kupon na przejazd drezyną w prezencie. Takie kupony Państwo zawsze zamawiać mogą internetowo na stronie www. Sachsendraisine.de