Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Bimmelbahn-Shop
An der Kleinbahn
01744 Dippoldiswalde

Tel.: +49-3504-6209889


E-Mail

Opis

Zespół „ Bimmelbahn-Shop“ serdecznie zaprasza wszystkich, którzy w Dippoldiswalde rozpoczynają, kończą lub przerywają podróż na kolejce Weißeritztalbahn. Przy rampie koło tamtej stacji stoją dwa wagony, gdzie rodzina Wagner prowadzi agencję sprzedaży biletów wraz z małą kawiarenką, w której kupujemy także upominki i gadżety.

Ponieważ nie ma już kasy biletowej w samym budynku stacji, to Bimmelbahn-Shop stał się placówką sprzedaży biletów na Weißeritztalbahn. Wszyscy więc, którym jeszcze potrzeba biletu w stronę Freital-Hainsberg lub Kipsdorf, dostają go tu w historycznym wagonie osobowym 970-483 pochodzącym z 1913 r.: wagon także służy gościom jako mała kawiarnia i wyposażony jest w ławki, stoły, barek oraz małą kuchnię.

Ogródek znajduje się w przyczepionym wagonie towarowym 97-10-12, na pokładzie którego przy ładnej pogodzie obserwować możemy ruch kolejowy w obie strony ciesząc się niecodziennym klimatem tejże największej stacji na linii między Freital-Hainsberg i Kipsdorfem.

Do asortymentu owszem także należą oprócz kawy wszelakie rodzaje kiełbas, domowe ciasta słone przekąski jak również ciepłe i zimne napoje. Okazjonalnie rodzina Wagner rozszerza ofertę o pieczone kiełbasy, o czym dalszą informację znajdujemy na stronie internetowej.

Obydwa wagony z dbałością o każdy detal odrestaurowane zostały w stylu Deutsche Reichsbahn- użyczywszy na stałe od spółki kolei (SDG) i Towarzystwa IG Weißeritztalbahn (w przypadku otwartego wagonu towarowego) służą one w tej funkcji zespołowi Bimmelbahn-Shop”.

:

: