Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Eisenbahnwelten im Kurort Rathen
Elbweg 10
01824 Kurort Rathen

Tel.: +49-35021-59428
Fax: +49-35021-59429


E-Mail

Kolejowy świat miniaturowy dla całej rodziny

W 2005 r. Lothar i Margot Hanisch w kurorcie Rathen wykupili parcelę o powierzchni 7500 m² gruntu, by tu ulokować tu największa na świecie kolej ogrodowa. Do budowy tego krajobrazu przeniesiono więc 15 000 ton ziemi i ponad 50 ton piaskowca; składa się on z ponad 220 autentycznych zabytków – łączna długość odtworzonych rzek i strumyków wynosi 300 m! Naturalnie odtworzenie rzeczywiście istniejących kolei jak Weisseritztalbahn lub innych zabytków regionu są istnym atutem tego miniaturowego świata. Odwzorowane są zabytki jak zamek miejski w Dieczynie (Czechy), sławny młyn Neumanna w Kirnitzschtal, cztery domki szwedzkie obok dworca w Moritzburg, domy szachulcowe we wschodnich Rudawach, miasta jak Pirna lub Bad Schandau, gorzelnia likierów w kurorcie Rathen wraz z tamtym światem miniaturowym. Również na planie się znalazły festyny Karla Maya w Radebeul, słynna „Scena Skalna Rathen” pomiędzy wysokimi formacjami piaskowcowymi oraz słynny zamek myśliwski w Moritzburg. Razem 32 pociągi kursują po tej scenerii, która dowodem jest na to, iż marzenia z dzieciństwa cudownie mogą się ziścić. Ważną informacja: zwiedzanie miniaturowego świata możliwe jest bez barier!!! Jeśli ktoś zainteresowany jest noclegiem, to istnieje i taka opcja. Wszystkich zainteresowanych i dociekliwych serdecznie zapraszamy …


Umiejscowienie miniaturowego świata w kurorcie Rathen


Lokalizacja
Kolejowy Świat znajduje się w kurorcie Rathen (dzielnica Oberrathen po stronie dworca kolejowego) niedaleko przystani promu. Rathen usytuowany jest ok. 40 km na południowym wschodzie od Drezna w sercu Szwajcarii Saksońskiej. W celu ochrony wrażliwej przyrody gorąco zaleca się korzystanie z podmiejskiej kolejki (S-Bahn). Przeprawiać się na drugą stronę Łaby można się zabytkowym promem linowym, który względem jego napędu jest szczególny. Napędzany bowiem jest energią wodną  = prądem rzeki!

Dojazd autobusem & koleją
Koleją z Drezna wygodnie docieramy S-Bahnem nr 1 (KBS 241.1), który się zatrzymuje w kurorcie Rathen w oddaleniu parę metrów od świata miniaturowego. Wszelkich informacji o rozkładach jazdy pociągów i autobusów Państwu udziela się przy pomocy: 
www.vvo-online.de/de

Dojazd samochodem
By dostać się samochodem zaleca się korzystanie z autostrady A17 do zjazdu Pirna, a stąd dalej miejscowymi drogami przez Struppen i Weissig do kurortu Rathen.Godziny otwarcia:

:

 Kinder bis 5 Jahre  
 2,00 €
 Kinder 6 – 16 Jahre  5,00 €
 Ermäßigte  7,50 €
 Erwachsene  8,50 €
 Familienkarte (2 Erwachsene + 2 Kinder)
 19,50 €
jedes weitere Kind  1,00 €