Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Stadtverwaltung Dippoldiswalde
Markt 2
01744 Dippoldiswalde

Tel.: +49-3504-64990


E-Mail

Opis

Duże Miasto Powiatowe Dippoldiswalde położone jest u podnóża Wschodnich Rudaw, a koło niego roztacza się Park Krajobrazowy Dippoldiswalder Heide oraz zapory Malter i Lehnmühle. Z uwagi na sporą ilość historycznych zabytków miasto jest istnym magnesem turystycznym i przekonuje jego różnorodną przyrodą oraz szerokim wachlarzem ofert rekreacyjnych.

Istotną część powyższej oferty stanowią niewątpliwie tutejsze muzea jak LOHGERBER MUSEUM& GALERIE oraz Muzeum Średniowiecznego Górnictwa w Rudawach (MiBERZ). W gruntownie odrestaurowanym LOHGERBER MUSEUM & GALERIE przybliża się zwiedzającym garbarstwo, historia miasta, sztuka piękna oraz kultura i obyczaje życia codziennego.

Muzeum górnictwa (MiBERZ) prezentuje zdumiewające początki średniowiecznych kopalń srebra w Dippoldiswalde, jakie wraz z całym górniczym regionem Rudaw wpisane zostały na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wzdłuż kolejki Weißeritztalbahn do aktywnego wypoczynku nas zapraszają takie atrakcje jak kąpieliska plażowe, Aquapark Paulsdorf koło zapory Malter oraz plac zabaw dla wielu pokoleń „Polypark” przy dworcu w Dippoldiswalde.

W miejscowości Schmiedeberg przejazd kolejką połączyć można albo z wędrówką do punktu widokowego „Otto’s Eck” albo z wizytą w muzeum szkolnym. Dodatkowo centrum kultury Parksäle w samym sercu miasta oferuje rozmaity program kultury, oświaty i rozrywki.

Cieszymy się na Pańską wizytę!

Marktplatz und Rathhaus von Dippoldiswalde 
© Anna Sucolowsky 

:

: