Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Górne Łużyce
 

Górne Łużyce

Region turystyczny Zachodnie Łużyce

Kontakt

Touristische Gebietsgemeinschaft Westlausitz e.V.
c/o Stadtverwaltung Bischofswerda
Altmarkt 1
01877 Bischofswerda

Tel.: +49-3528-4196-1039


E-Mail

Opis

Wspaniałe zamki, tradycyjne rzemiosło oraz łagodne wzgórza, które wręcz idealnie sprzyjają wycieczkom zarówno rowerowym jak i pieszym – tymi właśnie atutami charakteryzują się Zachodnie Łużyce. Mowa tu jest o urokliwym regionie Górnych Łużyc, który rozciąga się miedzy miastami Radeberg i Bischofswerda aż po Großhartau i Elstra.
W miejscowościach Rammenau, Radeberg i Seifersdorf znajdują się imponujące zamki, które przyciągają rzesze turystów. Rozległy park zamkowy w Großhartau wraz z parkiem w dolinie Seifersdorf między Liegau-Augustusbad i Grünberg – to tylko dwa przykłady znakomitych i ponadregionalnie znanych kompleksów parkowych. Dla lubiących aktywny wypoczynek region oferuje szeroką gamę świetnie oznakowanych szlaków wędrownych o różnym stopniu trudności; oferta ta również zawiera trzy tematyczne szklaki rowerowe o kulturze, produktach regionu i przyrodzie, na której zwiedzać możemy liczne stacje. Dodatkowe atrakcje jak Black Mountain Bikepark koło Elstra, geocaching oraz nowoczesne baseny odkryte wyśmienicie uzupełniają ofertę tego regionu.
Historia regionu prezentowana jest w licznych muzeach, np. Muzeum Technicznym byłej tkalni tasiemek i wstążek w Großröhrsdorf, w Muzeum Pierników w miejscowości Pulsnitz albo w Demitz-Thumitz, gdzie zwiedzać można Starą Piłę do kamienia. Na temat kultury przemysłowej pobierać można aplikację, która wirtualnie Państwa oprowadza śladami industrializacji regionu. Niech i Państwo dadzą się miło zaskoczyć podczas wizyty Zachodnich Łużyc!
 
Technisches Museum der Bandweberei in Großröhrsdorf 
© TGG Westlausitz – Lutz Weidler
Hochstein bei Elstra 
© TGG Westlausitz_Grafox

:

: