Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Górne Łużyce
 

Kontakt

Touristinformation Bad Muskau
Bad Muskau Touristik GmbH
Kirchplatz 5
02953 Bad Muskau

Tel.: +49-35771-50492
Fax: +49-35771-69906


E-Mail

Opis

Śladami księcia Pucklera

Serdecznie Państwa witamy w idyllicznym  miasteczku uzdrowiskowym Bad Muskau!  Położone ono jest na wschodniej rubieży Saksonii w dolinie Nysy Łużyckiej bezpośrednio na samym pograniczu polsko-niemieckim; wschodzi w obręb powiatu Görlitz. Park Mużakowski - wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO-  jest parkiem unikatowym na skalę Europy i zaprasza nas na spacerki , czy  pieszo, rowerem lub dorożką konną.
 

Impressions

Wskazówki dla zwiedzających

Zapraszamy na przejazd mużakowską kolejką parkową (szerokość toru 600 mm) , by odkrywać przecudne otoczenie Parku Księcia Pucklera ,  miasta Weißwasser lub również Park Rododendronów w Kromlau. Warto wspomnieć o tym , iż Weißwassser jest miastem z wieloletnią tradycją wytwarzania szkła. Po stronie polskiej parku na wyprawę nas zaprasza ścieżka dydaktyczna „Kopalnia Babina”, gdzie omawiane są  powstanie Łuku Mużakowskiego oraz formacje polodowcowe. Ciekawostką jest to, że polska strona parku co do powierzchni dwa razy większa jest od strony niemieckiej; jednak centralna część parku wraz z zamkiem znajduje się po stronie niemieckiej.

©

Park Mużakowski

Park Mużakowski

W Bad Muskau Nysa Łużycka przepływa przez jeden z najwspanialszych parków krajobrazowych w całej Europie. Jego nazwa wywodzi się od jego stworzyciela Księcia von Pücklera; to on od roku 1815 zaczął sukcesywnie zakładać tutejszy park, który jest jedynym  swojego rodzaju arcydziełem sztuki krajobrazowo-ogrodniczej. W jego całości rozpościera się na powierzchni  830 ha i w unikatowy sposób otacza  Bad Muskau. Szczególnym atutem parku zapewne też jest to, iż uczestniczą w nim dwa kraje: Polska i Niemcy po obu stronach Nysy Łużyckiej. Szczególną uwagę książę von Pückler przywiązał do osi widokowych, jakie w genialny sposób przemierzają cały park. Tworzył je za pomocą artystycznie posadzonych drzew i krzewów, starannie rozmieszczonych budynków wykorzystując urokliwe położenie na zboczowych tarasach doliny Nysy.


 
© Bad Muskau Touristik GmbH

Godziny otwarcia Informacja turystyczna:

Godziny otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 18:00
Wtorek 09:00 - 18:00
Środa 09:00 - 18:00
Czwartek 09:00 - 18:00
Piątek 09:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 17:00
Niedziela 10:00 - 17:00

Reiseangebote:

Tagesangebote (Termin frei wählbar)


Führungen durch den Fürst-Pückler-Park

new
Führungen durch den Fürst-Pückler-Park
Bad Muskau
więcej informacji

more travel offers