Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Górne Łużyce
 

Kontakt

Ausführendes Eisenbahnverkehrsunternehmen:
Die Länderbahn GmbH DLB
Bahnhofsplatz 1
94234 Viechtach

Tel.: +49-89548889725


E-Mail

Opis

RE1/RB60 Dresden – Görlitz – Zgorzelec
RE2/RB61 Dresden – Zittau (– Liberec)
L2 Liberec – Česká Lípa – Děčín
L4 Rumburk – Česká Lípa – Mladá Boleslav město
L7 Liberec – Zittau – Varnsdorf – Seifhennersdorf
L24 Liberec – Doksy

Witamy w pociągach TRILEX

Już od 2010 r. pociągi Länderbahn GmbH (DLB) kursują w zielono-białym malowaniu między Seifhennersdorf, Ryniste, Zittau i Libercem. Nazywają się one Trilex-ami, ponieważ nazwa ta nawiązuje do trzech regionów, jakie one ze sobą łączą: chodzi konkretnie o Górne Łużyce, górną dolinę Łaby oraz dolną dolinę Nysy. W ten sposób także połączony ze sobą został liczny szereg atrakcji Saksońskiego Szlaku Parowozów. Pociągi Trilex Vogtlandbahn zastąpiły we wschodniej Saksonii pociągi RB oraz RE Deutsche Bahn AG. Kursują jako TL (zatrzymuje się na każdej stacji) lub TLX. Jest to wersja ekspresowa zatrzymująca się tylko na określonych dworcach. Na wszystkich liniach nowoczesne i wygodne pociągi bezpiecznie Państwa wożą do wybranej stacji docelowej.

Wskazówki & polecenia biletów & taryfy

Poza tym obowiązują ogólne taryfy również w pociągach Trilex-u: są to taryfa ZVON-u, taryfa przejściowa VVOZVON dla biletów czasowych albo też taryfa VVO (w ramach czasowej lub miejscowej ważności danego biletu). Czy się wybieramy do miast jak Bautzen, Görlitz i Zittau albo w romantyczne Góry Żytawskie – takie wyprawy pociągami TRILEX-u stają się dosłownym rzutem kamieniem. Żeby nam było wszędzie blisko, to stworzono dwa nowe bilety do istniejących już związków komunikacyjnych: po pierwsze bilet wycieczkowy na krótkie wypady w okolicach Drezna (Katzensprung-Ticket), po drugie bilet na całodniowe wycieczki w obrębie ZVON-u z dodatkowym dostępem do autobusów i tramwajów – te bilety się nazywają biletami dniowymi ZVON-u. Te bilety uznawane również bywają w wielu pociągach i autobusach po stronie czeskiej. Ponad to ważne także są na Żytawskiej Kolejce Wąskotorowej (plus dopłata historyczna) oraz na czeskiej kolejce linowej Liberec-Horni Hanychov – Jested. Czy Państwo wybierają się na zwiedzanie jakiegoś miasta, czy do konkretnej atrakcji Saksońskiego Szlaku Parowozów czy na wyprawę rowerową lub wędrowną: na pokładzie pociągu u konduktora TRILEX-u wszystkie te bilety są do nabycia. Oprócz tego do Państwa dyspozycji są wszystkie punkty informacyjne w Bischofswerda, Bautzen, Löbau, Görlitz oraz Zittau, które także prowadzą sprzedaż biletów.
 
Wszelkich dalszych informacji Państwu udzielane są internetowo pod linkiem www.trilex.de albo telefonicznie pod numerem +49/ 89 548 88 97 24. Na naszej stronie internetowej wstawiane także są wszystkie potrzebne i aktualne rozkłady jazdy.

Więcej serwisu na pokładzie pociągów

Nie ważne czy TL lub TLX: centralną rolę w pociągach odgrywa nie tylko maszynista, lecz i także konduktor, który chętnie Państwu pomaga przy wyborze odpowiedniego biletu; udziela on też wszelkich porad co do dalszych połączeń wewnątrz Niemiec. Jeśli więc Państwo nie zdążyli kupić biletu, to bez dodatkowej dopłaty możemy to nadrobić w pociągu. Dla naszych dojeżdżających codziennie do pracy wymyśleliśmy małe dodatkowe udogodnienie: posiadacze abonamentu  biletów czasowych na stałe rezerwować mogą ich osobiste ulubione miejsce siedzące w pociągu, gdzie wyłożone zostanie codzienna prasa, by przyjeżdżać do pracy już poinformowanym. Dalsze informacje na ten temat znajdują Państwo pod linkiem länderbahn.com.
 
TRILEX Liniennetz 
©

linie trilex:

Pociągi TRILEX kursują na co dzień.
 
RE1
Dresden – Bischofswerda – Görlitz – Zgorzelec
RB60
Dresden – Bischofswerda – Görlitz
RE2
Dresden – Bischofswerda – Ebersbach – Zittau (– Liberec)
RB61
Dresden – Bischofswerda – Zittau

 
L2
Liberec – Česká Lípa hl.n. – Děčín hl.n.
L4
Rumburk – Česká Lípa – Mladá Boleslav město
L7
Liberec – Zittau – Varnsdorf – Seifhennersdorf
L24
Liberec – Doksy
T9
Liberec – Zittau – Mikulášovice dolní nádraží