Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Górne Łużyce
 

Kontakt

MC ROBUR Zittau e.V.
im ADMV e.V.
Postfach 1169
02751 Zittau

Tel.: +49-35844-72316


E-Mail

Opis

Nostalgia na ulicy…

Klub motocyklistów MC Robur Zittau e.V. powstał w 1958 r.; dziś jest jednym z najstarszych klubów w ogólno niemieckim klubie motocyklistów ADMW e. V. Od samego początku członkowie klubu skupiają uwagę na przedstawieniu i rozwoju historii motocykli.
 
W Großschönau prezentuje się Państwu Muzeum Historycznych Motocykli i starej techniki. Tu Państwu prezentowana jest historia od roweru biegowego do nowoczesnego motocyklu. Oprócz zabytkowych motocykli również wystawiane są maszyny parowe.
 
Szczególną uwagę członkowie klubu poświęcają tradycji sportu motorowego. Z biegiem lat więc odbywały się liczne przejazdy w celu poszukiwania ciekawych motywów do zdjęć, wyścigi typu motocrossu, gry w motoball oraz wyścigi zręcznościowe.
 
Wielu z aktywnych członków klubu przyczyniło się do wznowienia słynnego wyścigu w Lückendorf; było to w latach 1961 – 1970. Od 2000 r. wyścigi te się odbywają na zasadach  historycznego sportu motorowego. W ubiegłych latach impreza stała się integralną częścią corocznie odbywającego się HISTORIK-MOBIL. W ten sposób połączono prezentację motocykli z koleją wąskotorową. Wtedy około 20 000 widzów z ogromnym entuzjazmem śledzi  wyścigi uczestniczących pojazdów; aktywnie bierze udział w nim około 300 osób.
 

Godziny otwarcia:

Muzeum Motocykli i Starej Techniki otwarte jest w każdą sobotę i niedzielę.
Zbiory także udostępniane są po wcześniejszym wyprzedzeniu telefonicznym lub mailowym. Link do kontaktu Państwo znajdują pod: http://www.motorrad-veteranen-technik-museum.de/kontakt.htm