Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Górne Łużyce
 

Górne Łużyce

Muzeum Techniki i Pojazdów Mechanicznych

certyfikaty - Muzeum Techniki i Pojazdów Mechanicznych

barrierefrei geprüft

Kontakt

Kraftfahrzeug- und Technik-Museum in Cunewalde
Haus des Gastes „Dreiseitenhof“
Czornebohstraße 2
02733 Cunewalde

Tel.: +49-35877-80888 (Tourist-Info)
Mobil: +49-151-58114759
Fax:


E-Mail

Opis

Muzeum Techniki i Pojazdów Mechanicznych

W wysokiej stodole trzystronnego gospodarstwa rolnego czeka na Pańską wizytę ciekawy przekrój historycznych pojazdów i urządzeń technicznych z lat 1910 – 1980. Na naszą szczególną uwagę zasługują pojazdy; są to takie , które przez wiele lat dominowały ogólną scenę uliczną naszego regionu. Powtarzane wobec tego zostały typowe jak na owe lata sytuacje jak np. stacja benzynowa z doń przylegającym warsztatem, gaszenie pożaru przez miejscową straż oraz scenę wyścigu samochodów. Na trzech kondygnacjach wystawianych jest koło 70 eksponatów : pojazdy towarowe, samochody sportowe,  samochody specjalne , motocykle oraz rowery.
 
Oprócz tego prezentowana w Muzeum jest jedyna specjalna wystawa nt. „45 lat Państwowe Zakłady Silnikowe Cunewalde”, gdzie przedstawiane jest szeroko pojęte panoptikum tu produkowanych silników.
 

Impressions

©

Cunewalde

Cunewalde


 „ Licencjonowana Miejscowość Wypoczynkowa“ Cunewalde położona jest między dwoma łańcuchami górskimi: z jednej strony Czorneboh (561m npm.) z pierwszą wybudowaną z kamienia wieżą widokową , a z drugiej strony  Bieleboh (499 m npm.).
 
Najważniejszym zabytkiem Cunewalde z cała pewnością jest największy ewangelicki kościół wiejski w Niemczech. Jego wnętrze składa się z trzech empor i posiada 2632 miejsc siedzących. Wysoko ceniona jest akustyka, jaką wewnątrz świątyni nas zachwyca. Kościół ten jest miejscem żywej wiary i także stacją szlaku turystycznego „Via Sacra”.
Polecamy:  zwiedzanie kościoła z przewodnikiem , które odbywa się w każdy piątek o godz. 15.00
 
Ponad to warto się bliżej zapoznać z typowymi dla Górnych Łużyc domami przysłupowymi. Właśnie niedaleko kościoła znajduje się Park Domów Przysłupowych Cunewalde , gdzie prezentowane są modele najważniejszych tego rodzaju domów w skali 1:5 . Wszystkie modele nawiązują do  konkretnie istniejącego obiektu i przedstawiają ciekawy przekrój takowych domów.
 
Zapraszamy Państwa również do Domu Gościa : „Błękitna Kula” ; jest to nowoczesny dom spotkań, kultury  oraz centrum konferencyjne.
 
Poznajmy  Cunewalde na rowerze! Zapraszamy na wycieczkę rowerową po dwóch dobrze oznakowanych szklakach: po dolinie koło Cunewalde oraz szlakiem domów przysłupowych. Oba szlaki pięknym są uzupełnieniem szklaku rowerowego wzdłuż rzeki Szprewa, który także prowadzi przez Cunewalde . Daleko od  hałasu głównych dróg krajowych mijamy bajecznie ukwiecone ogródki i soczyste łąki górskie. Na odpoczynek szczególnie latem zapraszamy do odkrytego basenu, gdzie czeka na nas orzeźwienie i czysty relaks.
 
Zapraszamy wszystkich wędrowców na Szlak „Äberlausitzer Kleeblatt” ( Górnołużycka Liść Koniczna) naokoło Cunewalder Tal, który imponuje piękną panoramą na gęsto zalesione okolice
Witamy Państwa bardzo serdecznie !!!
 

Godziny otwarcia:

Od maja do października, soboty i niedziele: 13:30 do 17:00

W przypadku grup wizyta poza godzinami otwarcia jest możliwa po rejestracji.
 

Wstęp:

Dorośli €3.00
Dzieci 6-14 lat 1.00 €

Grupy liczące 25 lub więcej osób otrzymają zniżkę w wysokości 0,50 €.

Wycieczki z przewodnikiem po wcześniejszym umówieniu się (co najmniej 14 dni) w Biurze Informacji Turystycznej:
 5-9 osób: plus   zł.
10-19 osób: plus €10.00
od 20 osób: plus 20,00 €