Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

WSZYSCY PARTNERZY

Górne Łużyce
 

Górne Łużyce

Muzeum Techniki i Pojazdów Mechanicznych

certyfikaty - Muzeum Techniki i Pojazdów Mechanicznych

barrierefrei geprüft

Kontakt

Kraftfahrzeug- und Technik-Museum in Cunewalde
Haus des Gastes „Dreiseitenhof“
Czornebohstraße 2
02733 Cunewalde

Tel.: +49-35877-80888 (Tourist-Info)
Mobil: +49-151-58114759
Fax:


E-Mail

Opis

Muzeum Techniki i Pojazdów Mechanicznych

W wysokiej stodole trzystronnego gospodarstwa rolnego czeka na Pańską wizytę ciekawy przekrój historycznych pojazdów i urządzeń technicznych z lat 1910 – 1980. Na naszą szczególną uwagę zasługują pojazdy; są to takie, które przez wiele lat dominowały ogólną scenę uliczną naszego regionu. Powtarzane wobec tego zostały typowe jak na owe lata sytuacje jak np. stacja benzynowa z doń przylegającym warsztatem, gaszenie pożaru przez miejscową straż oraz scenę wyścigu samochodów. Na trzech kondygnacjach wystawianych jest koło 70 eksponatów: pojazdy towarowe, samochody sportowe, samochody specjalne, motocykle oraz rowery.
 
Oprócz tego prezentowana w Muzeum jest jedyna specjalna wystawa nt. „45 lat Państwowe Zakłady Silnikowe Cunewalde”, gdzie przedstawiane jest szeroko pojęte panoptikum tu produkowanych silników.
 

Impressions

©

Cunewalde

Cunewalde


„Licencjonowana Miejscowość Wypoczynkowa“ Cunewalde położona jest między dwoma łańcuchami górskimi: z jednej strony Czorneboh (561m npm.) z pierwszą wybudowaną z kamienia wieżą widokową, a z drugiej strony Bieleboh (499 m npm.).
 
Najważniejszym zabytkiem Cunewalde z cała pewnością jest największy ewangelicki kościół wiejski w Niemczech. Jego wnętrze składa się z trzech empor i posiada 2632 miejsc siedzących. Wysoko ceniona jest akustyka, jaką wewnątrz świątyni nas zachwyca. Kościół ten jest miejscem żywej wiary i także stacją szlaku turystycznego „Via Sacra”.
Polecamy: zwiedzanie kościoła z przewodnikiem, które odbywa się w każdy piątek o godz. 15.00
 
Ponad to warto się bliżej zapoznać z typowymi dla Górnych Łużyc domami przysłupowymi. Właśnie niedaleko kościoła znajduje się Park Domów Przysłupowych Cunewalde, gdzie prezentowane są modele najważniejszych tego rodzaju domów w skali 1:5. Wszystkie modele nawiązują do konkretnie istniejącego obiektu i przedstawiają ciekawy przekrój takowych domów.
 
Zapraszamy Państwa również do Domu Gościa: „Błękitna Kula”; jest to nowoczesny dom spotkań, kultury oraz centrum konferencyjne.
 
Poznajmy Cunewalde na rowerze! Zapraszamy na wycieczkę rowerową po dwóch dobrze oznakowanych szklakach: po dolinie koło Cunewalde oraz szlakiem domów przysłupowych. Oba szlaki pięknym są uzupełnieniem szklaku rowerowego wzdłuż rzeki Szprewa, który także prowadzi przez Cunewalde. Daleko od hałasu głównych dróg krajowych mijamy bajecznie ukwiecone ogródki i soczyste łąki górskie. Na odpoczynek szczególnie latem zapraszamy do odkrytego basenu, gdzie czeka na nas orzeźwienie i czysty relaks.
 
Zapraszamy wszystkich wędrowców na Szlak „Äberlausitzer Kleeblatt” (Górnołużycka Liść Koniczna) naokoło Cunewalder Tal, który imponuje piękną panoramą na gęsto zalesione okolice
Witamy Państwa bardzo serdecznie !!!

Godziny otwarcia:

Od maja do października, soboty i niedziele: 13:30 do 17:00

W przypadku grup wizyta poza godzinami otwarcia jest możliwa po rejestracji.
 

Wstęp:

Dorośli €3.00
Dzieci 6–14 lat 1.00 €

Grupy liczące 25 lub więcej osób otrzymają zniżkę w wysokości 0,50 €.

Wycieczki z przewodnikiem po wcześniejszym umówieniu się (co najmniej 14 dni) w Biurze Informacji Turystycznej:
 5–9 osób: plus   zł.
10–19 osób: plus €10.00
od 20 osób: plus 20,00 €