Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Eisenbahnwelten im Kurort Rathen
Elbweg 10
01824 Kurort Rathen

Tel.: +49-35021-59428
Fax: +49-35021-59429


E-Mail

Opis

Kurort Rathen / Oberrathen

Kolejowy świat miniaturowy dla całej rodziny

W 2005 r. Lothar i Margot Hanisch w kurorcie Rathen wykupili parcelę o powierzchni 7500 m² gruntu, by tu ulokować tu największa na świecie kolej ogrodowa. Do budowy tego krajobrazu przeniesiono więc 15 000 ton ziemi i ponad 50 ton piaskowca; składa się on z ponad 220 autentycznych zabytków – łączna długość odtworzonych rzek i strumyków wynosi 300 m! Naturalnie odtworzenie rzeczywiście istniejących kolei jak Weisseritztalbahn lub innych zabytków regionu są istnym atutem tego miniaturowego świata. Odwzorowane są zabytki jak zamek miejski w Dieczynie (Czechy), sławny młyn Neumanna w Kirnitzschtal, cztery domki szwedzkie obok dworca w Moritzburg, domy szachulcowe we wschodnich Rudawach, miasta jak Pirna lub Bad Schandau, gorzelnia likierów w kurorcie Rathen wraz z tamtym światem miniaturowym. Również na planie się znalazły festyny Karla Maya w Radebeul, słynna „Scena Skalna Rathen” pomiędzy wysokimi formacjami piaskowcowymi oraz słynny zamek myśliwski w Moritzburg. Razem 32 pociągi kursują po tej scenerii, która dowodem jest na to, iż marzenia z dzieciństwa cudownie mogą się ziścić. Ważną informacja: zwiedzanie miniaturowego świata możliwe jest bez barier!!! Jeśli ktoś zainteresowany jest noclegiem, to istnieje i taka opcja. Wszystkich zainteresowanych i dociekliwych serdecznie zapraszamy …

Trasa

Umiejscowienie miniaturowego świata w kurorcie Rathen

Lokalizacja

Kolejowy Świat znajduje się w kurorcie Rathen (dzielnica Oberrathen po stronie dworca kolejowego) niedaleko przystani promu. Rathen usytuowany jest ok. 40 km na południowym wschodzie od Drezna w sercu Szwajcarii Saksońskiej. W celu ochrony wrażliwej przyrody gorąco zaleca się korzystanie z podmiejskiej kolejki (S-Bahn). Przeprawiać się na drugą stronę Łaby można się  zabytkowym promem linowym, który względem jego napędu jest szczególny. Napędzany bowiem jest energią wodną = prądem rzeki!

Dojazd autobusem & koleją

Koleją z Drezna wygodnie docieramy S-Bahnem nr 1 (KBS 241.1), który się zatrzymuje w kurorcie Rathen w oddaleniu parę metrów od świata miniaturowego. Wszelkich informacji o rozkładach jazdy pociągów i autobusów Państwu udziela się przy pomocy: 
www.vvo-online.de

Dojazd samochodem

By dostać się samochodem zaleca się korzystanie z autostrady A17 do zjazdu Pirna, a stąd dalej  miejscowymi drogami przez Struppen i Weissig do kurortu Rathen.
 

 

©

Pojazdy

Dalsze informacje Państwo znajdują internetowo pod linkiem:
www.eisenbahnwelten-rathen.de

Godziny otwarcia:

Die Eisenbahnwelten im Kurort Rathen haben vom Anfang April bis Anfang November  geöffnet.
 
Montag Ruhetag
Dienstag bis Sonntag 10 bis 18 Uhr
letzter Einlass 17 Uhr
Bei starkem Regen und Sturm ist unter Umständen nur ein eingeschränkter Fahrbetrieb möglich.

:

Kinder bis 5 Jahre 2,00 €
Kinder 6 – 16 Jahre 5,00 €
Ermäßigte 8,00 €
Erwachsene 9,00 €
Familienkarte
(2 Erwachsene + 2 Kinder)
20,00 €
jedes weitere Kind 1,00 €

 

Reiseangebote:

Mehrtagesreisen (Termin frei wählbar)


Übernachten in den Eisenbahnwelten Kurort Rathen

new
Übernachten in den Eisenbahnwelten Kurort Rathen
Kolejowy Świat w Kurorcie Rathen
więcej informacji

more travel offers