Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

AG „Historische Nahverkehrsmittel Leipzig“ e.V.
Apelstraße 1
04129 Leipzig

Tel.: +49-341-392-89-04 (Anrufbeantworter)


E-Mail

Imprezy

more events


Öffnungstag Straßenbahnmuseum Leipzig

21.07.2024


Öffnungstag Straßenbahnmuseum Leipzig

18.08.2024

Opis

Cofać się tramwajem w czasie

Muzeum Tramwajów znajduje się w jednym z budynków byłej zajezdni „Wittenberger Strasse“ i prezentuje szeroką kolekcję świadków historii komunikacji miejskiej Lipska.

Do zbiorów muzeum należy 39 w dużej mierze technicznie sprawnych pojazdów tramwajowych z lat 1896 – 2004. Ponad to wlicza się do stanu muzeum także szereg tramwajów naprawczych lub służbowych, historyczne autobusy lub inne eksponaty techniczne. W czynne dni do muzeum przy Apelstrasse docieramy co godzinę z centrum miasta historyczną linią tramwajową nr 21E. Oprócz tego regularnie odbywają się przejazdy specjalne historycznym taborem; wszystkie te przejazdy startują na terenie Muzeum.

Położenie Muzeum

Muzeum znajduje się na północ od centrum miasta i na zachód od prowadzących także na północ torów Dworca Głównego.

Dojazd komunikacją miejską
Do Muzeum Tramwajów dojeżdżamy wygodnie z centrum miasta tramwajem nr 9 w kierunku Thekla wysiadając na przystanku „Apelstrasse, Historischer Strassenbahnhof”.

Dojazd samochodem
Zjeżdżając z autostrady A14 w Leipzig Mitte jedziemy dalej drogą krajową B2 w stronę centrum miasta, później z B2 skręcamy w prawą stronę w Berliner Strasse, a potem wzdłuż torowiska tramwajowego aż do przystanku Apelstrasse, gdzie znów odbijamy w prawo.
 

Godziny otwarcia:

Muzeum otwarte jest w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Z centrum miasta stylowo dojeżdżamy historyczną linią 21E, która kursuje co godzinę.
 

cennik:

 

Erwachsene 4,00 €
ermäßigt 2,00 €
Familie 10,00 €
Führungen durch die Ausstellung (Voranmeldung)
Erwachsene bis 10 Personen    
50,00 €