Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Region Lipsk

Leipzig Tourismus und Marketing GmbH

certyfikaty - Leipzig Tourismus und Marketing GmbH

Informacja Turystyczna certyfikowana przez Niemiecki Związek Turystyki
Certyfikat Jakości Serwisu w Niemczech

Kontakt

Leipzig Tourismus und Marketing GmbH
Abteilung Region Leipzig
Augustusplatz 9
04109 Leipzig

Tel.: +49-341-7104377
Fax: +49-341-7104379


E-Mail

Opis

Serdecznie witamy w okolicach Lipska

Nowoczesny i urokliwy, otwarty na świat , ale i obdarzony saksońską gościnnością , bogaty w tradycje , a równocześnie skierowany w przyszłość: tak różnorodnie   prezentują się Lipsk i jego okolice! Lipsk  niewątpliwie po Dreźnie jest drugim ważnym centrum kultury i nauki w Saksonii!  Zarówno miasto jak i okolice warto odwiedzać przez cały rok!
Przyczyn , by do nas zawitać, jest wiele: jedni zainteresowani są średniowiecznymi zabytkami , drudzy przyjeżdżają jako miłośnicy przyrody ,  a inni raczej może gustują w aktywnym wypoczynku? Każdy , który nasz region odwiedza , doszuka się jakiejś nowej atrakcji dla siebie. Także miłośnicy kolei  wychodzą tu z całą pewnością na swoje, bowiem Lipsk dysponuje największym dworcem kolejowym w całej Europie!! Region koło Lipska obfituje w liczne atrakcje: czy kraina zamków, pałaców oraz dworów szlacheckich  na południe od Lipska , bądź rozległe lasy i wrzosowiska  w  Saksonii środkowej  jak Bory Dahlener Heide oraz Wermsdorfer Wald . Niemniej romantycznie nam się prezentują dorzecza między Łabą i Mulde. Cały ten obszar przecina dobrze oznakowana sieć szlaków turystycznych. Na obszarze byłej kopalni węgla brunatnego  koło Lipska powstało  Nowe Pojezierze Lipskie;  stało się ono atrakcyjnym miejscem przede wszystkim dla tych , którzy lubią uprawiać sporty wodne.
Zachowane w oryginale karczmy  i gospody, regionalne specjalności kulinarne, przytulne hotele , pensjonaty oraz mieszkania wakacyjne zachęcają do zatrzymania się w naszym regionie. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do nas!

Reiseangebote:

Mehrtagesreisen (Termin frei wählbar)


Gruppenangebot: Auf schmaler Spur in eine gewichtige Stadt

new
Gruppenangebot: Auf schmaler Spur in eine gewichtige Stadt
Leipzig Tourismus und Marketing GmbH
więcej informacji

more travel offers