Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Region Lipsk

Leipzig Tourismus und Marketing GmbH

certyfikaty - Leipzig Tourismus und Marketing GmbH

Informacja Turystyczna certyfikowana przez Niemiecki Związek Turystyki
Certyfikat Jakości Serwisu w Niemczech

Kontakt

Leipzig Tourismus und Marketing GmbH
Abteilung Region Leipzig
Augustusplatz 9
04109 Leipzig

Tel.: +49-341-7104377
Fax: +49-341-7104379


E-Mail

Opis

Serdecznie witamy w okolicach Lipska

Nowoczesny i urokliwy, otwarty na świat, ale i obdarzony saksońską gościnnością, bogaty w tradycje, a równocześnie skierowany w przyszłość: tak różnorodnie prezentują się Lipsk i jego okolice! Lipsk niewątpliwie po Dreźnie jest drugim ważnym centrum kultury i nauki w Saksonii! Zarówno miasto jak i okolice warto odwiedzać przez cały rok!
Przyczyn, by do nas zawitać, jest wiele: jedni zainteresowani są średniowiecznymi zabytkami, drudzy przyjeżdżają jako miłośnicy przyrody, a inni raczej może gustują w aktywnym wypoczynku? Każdy, który nasz region odwiedza, doszuka się jakiejś nowej atrakcji dla siebie. Także miłośnicy kolei wychodzą tu z całą pewnością na swoje, bowiem Lipsk dysponuje największym dworcem kolejowym w całej Europie! Region koło Lipska obfituje w liczne atrakcje: czy kraina zamków, pałaców oraz dworów szlacheckich na południe od Lipska, bądź rozległe lasy i wrzosowiska w Saksonii środkowej jak Bory Dahlener Heide oraz Wermsdorfer Wald. Niemniej romantycznie nam się prezentują dorzecza między Łabą i Mulde. Cały ten obszar przecina dobrze oznakowana sieć szlaków turystycznych. Na obszarze byłej kopalni węgla brunatnego koło Lipska powstało Nowe Pojezierze Lipskie; stało się ono atrakcyjnym miejscem przede wszystkim dla tych, którzy lubią uprawiać sporty wodne.
Zachowane w oryginale karczmy i gospody, regionalne specjalności kulinarne, przytulne hotele, pensjonaty oraz mieszkania wakacyjne zachęcają do zatrzymania się w naszym regionie. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do nas!

:

Reiseangebote:

Mehrtagesreisen (Termin frei wählbar)


Gruppenreise in der LEIPZIG REGION mit dem „Wilden Robert“

new
Gruppenreise in der LEIPZIG REGION mit dem „Wilden Robert“
Leipzig Tourismus und Marketing GmbH
więcej informacji

more travel offers