Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Seifhennersdorfer Eisenbahnfreunde e.V.
Eisenbahnmuseum Frey
Arno-Förster-Straße 6
02782 Seifhennersdorf

Tel.: +49-3586-404825
Fax: +49-3586-404825


E-Mail

Nostalgia kolejowa w domu przysłupowym

Od lat 50-tych poprzedniego stulecia Wolfgang Frey intensywnie zajmuje się modelarstwem kolejowym. Z biegiem lat powstał obszerny zbiór modeli kolejowych oraz oryginalnych części kolei. Tutejszy zbiór przedstawia przekrój historii modelarstwa kolejowego od prostej blaszanej zabawki przez pierwsze modele prawdziwych serii z lat 30-tych aż do współczesnych modeli wysokiej wartości. Niektóre modele posiadają napęd zegarowy, pozostałe zaś napędzane są parą lub elektrycznie. Ważnym wątkiem wystawy także są trudne początki modelarstwa po zakończeniu 2. Wojny Światowej. Naszą wycieczkę przez historię zamyka szereg maszyn parowych. Pan Wolfgang Frey od dłuższego już czasu zamierzał udostępnić jego kolekcję publiczności, by kolekcję rodziny Frey udostępniać publiczności do zwiedzania. Po paru relacji w telewizji (m. i. w „Eisenbahn-Romantik”) zapadła ostateczna decyzja o otwarciu Muzeum Kolejowego Seifhennersdorf dnia 9 czerwca 2001 r.
W jego warsztacie Wolfgang Frey produkuje modele przeważnie saksońskich parowozów w skali 1:22,5, IIm oraz IIe; w szczególności lubiane wśród miłośników kolei ogrodowych są jego modele parowozu I K Nr. 54, różne warianty parowozu IV K lub wagonu silnikowego VT 137 322 żytawskiej kolejki.

Trasa

Muzeum Kolejowe Seifhennersdorf


Lokalizacja
Muzeum mieści się w Seifhennersdorf na południowym - wschodzie Górnych Łużyc bezpośrednio na granicy z Czechami.

Dojazd autobusem & koleją
Zob. dojazd koleją do Zittau. Stamtąd jedziemy pociągami regionalnymi Trilex (TL70 / linia w ogólno-niemieckim rozkładzie jazdy 326) do Seifhennersdorf. Również dostajemy się KVG-autobusami nr 3, 24, 48, oraz 49, które odjeżdżają z placu dworcowego w Zittau. Wysiadamy na przystanku Leutersdorfer Strasse.
Zwracamy Państwu uwagę na to, iż Seifhennersdorf znajduje się na obszarze ważności biletu EURO-NYSA!

Dojazd samochodem
Dojeżdżając samochodem zjeżdżamy zjazdem Bautzen-West, a dalej drogą krajową B96 w kierunku Oppach i Ebersbach. Potem korzystamy z drogi krajowej S 148 lub S 140 aż do Seifhennersdorf.

Godz. otwarcia:

Taryfy:

  Dorośli   3,00 €
  Dzieci   2,00 €