Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Gebr. Märklin & Cie. GmbH
Stuttgarter Straße 55–57
73033 Göppingen

Tel.: +49-7161-6080
Fax: +49-7161-69820


Opis

Jakość oraz innowacja od ponad 150 lat

Do partnerów kooperacyjnych SAKSONSKIEGO SZLAKU PAROWOZÓW także należy producent modeli kolejowych Märklin z Göppingen w Badenii-Wirtembergii. Tradycja producenta sięga aż 1859 roku! Z taką wieloletnią tradycją firma jest synonimem tradycji, jakości, stałych innowacji oraz produktów o światowej renomie. W miejscowym muzeum firmowym w Göppingen oglądać i przeżywać można imponującą prezentację, gdzie prezentowane są kamienie milowe historii tejże firmy.
Od roku 2007 przyjęta przez firmę Märklin także została marka LGB (Lehmann-Groß-Bahn) z dużymi modelami w skali 1:22,5. Ponieważ modele LGB często nawiązują do realnych wzorów saksońskich kolei wąskotorowych, wzięto ten fakt jako powód, by rozpocząć kooperację między tym producentem oraz SAKSOŃSKIM SZLAKIEM PAROWOZÓW.

 
neue Modelle nach sächsichen Vorbildern 
© Gebr. Märklin & Cie. GmbH

Aktualne saksońskie modele

Z okazji 100. urodzin saksońskiego parowozu VI K producent przygotował na corocznym festiwalu „Historik Mobil“ 2018 r. na stacji Bertsdorf specjalny model w pierwotnym zielono-czarnym lakierowaniu. Parowóz napędzane jest dwoma wydajnymi silnikami marki Bühler, który wyposażany jest w zdalnie kierowany dekoder do odtwarzania dźwięków parowozu. W ten sposób więc włączamy dodatkowe funkcje zarówno optyczne jak i akustyczne. Model wytwarza parę, a wylot pary przez komin synchronizowany jest z pracą silnika parowego. Szczególnym atutem modelu są oznakowania, które nie zostały nadrukowane, tylko „przykręcone” jako oddzielne szyldy. Model parowozu jest edycją limitowaną – wyprodukowano 399 sztuk. Do tego ukazały się dwa wagony osobowe Królewsko-Saksońskich Kolei Państwowych: jeden wagon 3. klasy w brązowym, a jeden wagon 4. klasy w szarym kolorze. 
 
Modele lokomotywy i wagonów w pełni odzwierciedlają ww. pojazdy w modelu. Faktem godnym uwagi zapewne są lakierowanie oraz zgrabne nadruki. Jest to nie tylko limitowane, ale i jednorazowe wydanie LGB. Na przyszłość w przygotowaniu są także inne charakterystyczne modele, jakie kiedyś przemierzały szklaki żelazne Saksonii wzdłuż i wszerz. Na miłośników kolei w najbliższej przyszłości czeka więc parę fajnych jeszcze niespodzianek kolejowych …