Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

Kontakt

Dipl.-Ing. (FH) Alfred Simm
Rosenstraße 36
02708 Löbau
Mobil: +49-173-8740007

E-Mail

Pomysł

Pasjonat poświęcony całym sercem  kolei parowej w Saksonii

W jego historycznym mundurze Królewsko-Sakońskiej Kolei Państwowej Alfred Simm jest żywym ambasadorem SAKSOŃSKIEGO SZLAKU PAROWOZÓW; w takiej szacie się on prezentuje na licznych targach i imprezach w Saksonii i nie tylko.
Stara kolej i jej dziedzictwo są jego istną misją życiową. Jako samodzielny doradca gospodarczy od spraw kolejowych oraz kultury industrialnej Alfred Simm wnosi istotny wkład do historycznego kolejnictwa i marketingu w kształcie jego wieloletniego i bogatego doświadczenia. Sprzyja temu fakt, iż zawodowo pracował przez dziesiątki lat jako kolejarz gromadząc w ten sposób niedocenioną wiedzę.
Z uwagi na wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez wszelkiego wymiaru w dziedzinie turystyki kolejowej, ale i obok żelaznego szlaku Alfred Simm często angażowany jest jako moderator licznych imprez. Tak np. spotykamy go na Drezdeńskim Zjeździe Parowozów, na Historik Mobil w Górach Żytawskich jak i na letnich Festynach Parowozów w Chemnitz-Hilbersdorf.
Jego unikatowym i rozpoznawalnym sposobem stał się symbolem SAKSOŃSKIEGO SZLAKU PAROWOZÓW oraz Górnych Łużyc, gdyż Löbau jest jego miastem rodzinnym. Został on nawet przez jednego producenta modeli kolejowych uwieczniony jako dyżurny w jego historycznym mundurze, także możemy miniaturowym Alfredem wzbogacić scenariusz naszej makiety. Do zakresu jego usług należą także rzeczy jak oprowadzenie wycieczek lub opieka nad zespołem filmowym. Nadmienić trzeba, iż Alfred Simm od 30 lat społecznie działa jako przewodniczący stowarzyszenia Ostsächsische Eisenbahnfreunde Löbau (OSEF).