Szukam partnera
SZUKAM REGIONU

partnerzy medialni

Federalny Związek Niemieckich Miłośników Kolei e.V.

Kontakt

Bundesverband Deutscher Eisenbahnfreunde e.V.
Geschäftsstelle
Spittelmähderweg 9
87600 Kaufbeuren

Tel.: +49-8341-65081


E-Mail

Opis

W obrębie całych Niemiec aktywni na rzecz prawdziwej kolei jak i jej modeli

wpólnie dla naszej pasji…

Zarówno w Saksonii jak i w całych Niemczech istnieje szereg niepoliczonych klubów i stowarzyszeń kolejowych, w których jeszcze znacznie więcej członków zajmuje się prawdziwą koleją lub modelarstwem kolejowym. Federalny Związek Niemieckich Miłośników Kolei e. V (BDEF) oraz Saksońskie Stowarzyszenie Modelarstwa Kolejowego (SME. e.V.) jako organizacje dachowe wspierają działalność pojedynczych klubów kolejowych – równocześnie także reklamują one tę wspaniała pasję na forum publicznym.

Prezentujemy się oczywiście razem na wszystkich ważnych targach i wystawach.
W Saksonii znajdować nas można na „modell-hobby-spiel“ w Lipsku i na targach modelarskich w Dreźnie, Chemnitz oraz Lobau. Ponad to Państwo nas spotykają również na wszystkich ważnych i znaczących się  targach w pozostałych krajach związkowych Niemiec, gdzie wystawiamy się na następujących imprezach: „Faszination” w Mannheim, INTERMODELLBAU w Dortmundzie na IMA oraz Marklintagen w Goppingen, na „Faszination Modellbau" w Friedrichshafen oraz na IMA w Kolonii. We wszystkim, co robimy, bardzo na sercu leży nam intensywna praca z młodzieżą. Takowe działania regularnie mają miejsce we wszystkich naszych klubach i towarzystwach. Stąd na wielu targach i wystawach zainteresowanym młodym majsterkowiczom oferujemy w naszej organizacji Junior College Europa ® (JCE) możliwość, by solidnie ugruntować wiedzę na temat kolei oraz modelarstwa kolejowego.

Poszczególnymi ambasadorami w regionach są nasze kluby członkowskie – zapewne jeden z nich znajduje się także w Pańskim pobliżu. Spis wszystkich naszych klubów, ich programy wraz z odpowiednimi osobami do kontaktu znajdują Państwo na naszej stronie www.bdef.de i www.smvaktuell.de. Dziś reprezentujemy naszą organizacją dachową 14 000 miłośników kolei i modelarstwa kolejowego. Łączymy ponad 400 stowarzyszeń kolejowych, najważniejszych producentów z zakresu modelarstwa kolejowego jako członków wspierających, a także ponad 100 osób prywatnych. 

W święto Wniebowstąpienia Pańskiego odbywa się coroczny zjazd oraz walne zgromadzenie BDEF. Impreza z jej bogatym programem ramowym wliczane jest do najobszerniejszych imprez kolejowych; zjazd ten zawsze się wiąże z ciekawymi, nieraz unikatowymi przejazdami w bliższe i dalsze okolice miejscowości, gdzie on się odbywa. W tych przejazdach uczestniczyć mogą również wszyscy ci, którzy nie są członkami BDEF.
Na wyżej wymienionym zjeździe  ukazuje rocznik BDEF oraz SMV, w którym obydwie organizacje podsumowują i prezentują działalność oraz wszelkie wydarzenia każdego minionego roku. Rocznik ten się nazywa „BDEF Jahrbuch”.